< sekcia Atletika

Rusko tvrdí, že splnilo všetky podmienky atletickej federácie

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

IAAF cez víkend opäť predĺžila trest, ktorý pre systematický štátom podporovaný doping v Rusku trvá už od novembra 2015.

Moskva 10. júna (TASR) – Šéf Ruského olympijského výboru Stanislav Pozdňakov trvá na tom, že krajina splnila podmienky uložené Medzinárodnou asociáciou atletických federácií (IAAF) a nesúhlasí s predĺžením trestu za systematický doping.

"Rozhodnutie IAAF je poľutovaniahodné. Napriek tomu, že ruská strana splnila všetky podmienky, stanovisko asociácie sa nezmenilo," cituje slová funkcionára agentúra AFP.

IAAF cez víkend opäť predĺžila trest, ktorý pre systematický štátom podporovaný doping v Rusku trvá už od novembra 2015. Účasť tamojších atlétov na svetovom šampionáte v katarskej Dauhe tak nebude možná.

Vyšetrovatelia škandálu spomenuli v najnovšej správe "istý pozitívny vývoj", konkrétne menovali vyplatenie 2,8 milióna eur ako náhradu za prácu vyšetrovacieho tímu a umožnenie prístupu do moskovského laboratória. Na druhej strane však obavy stále vyvoláva skutočnosť, že potrestaní ruskí tréneri stále vedú športovcov a vyfabrikovanie dokumentov, ktoré mali dokázať, že výškar Danil Lysenko neposkytol komisárom údaje o mieste pobytu z dôvodu choroby.