< sekcia Atletika

Tóth sa stal v ankete EA Atlétom mesiaca

Na snímke slovenský chodec Matej Tóth, archívne foto. Foto: TASR/AP

Slovenský reprezentant v chôdzi vôbec nečakal, že anketu vyhrá. Všetkým fanúšikom poďakoval za hlasy.

Bratislava 5. novembra (TASR) - Slovenský reprezentant v chôdzi na 50 km Matej Tóth zvíťazil v ankete Európskej atletiky (EA) o Atléta mesiaca október. Hlasujúci ocenili jeho rekordný štvrtý triumf na Dudinskej päťdesiatke, ktorý vyšperkoval svetovým výkonom roka 3:41:15 h a hladkým splnením limitu na OH 2020 v Tokiu. Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského atletického zväzu.

“Ďakujem všetkým mojim fanúšikom za hlasy, ktoré mi poslali. Vôbec som nečakal, že anketu vyhrám, o to viac sa teraz teším. Ocenenie Atlét mesiaca podľa EA si veľmi cením, keďže som ho získal prvý raz,” reagoval na výsledky ankety 37-ročný chodec banskobystrickej Dukly.

Okrem olympijského šampióna z Ria de Janeiro 2016 boli kandidátmi na ocenenie Atlét mesiaca aj francúzsky vytrvalec Morhad Amdouni (8. na MS v polmaratóne za 59:40), švédsky víťaz súťaže mužov v chôdzi na 20 km na pretekoch v Poděbradoch Perseus Karlström (1:19:43) a francúzsky prekážkarský talent Sasha Zhoya, ktorý na pretekoch v Madride dosiahol na 110 m juniorský svetový výkon roka 13,27.