Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Atletika

Warholm získal na 400 m prek. svoje tretie zlato

Na snímke nórsky reprezentant Karsten Warholm oslavuje zlatú medailu v behu na 400 m prekážok mužov na MS v atletike v maďarskej Budapešti 24. augusta 2023. Foto: TASR/AP

Warholm sa vrátil na trón disciplíny opäť po štyroch rokoch. Pred rokom na MS do Eugene neprišiel po zranení v ideálnej forme a obsadil 7. miesto.

Budapešť 24. septembra (TASR) - Nór Karsten Warholm získal zlato v behu na 400 m prek. na atletických MS v Budapešti. Svetový rekordér v tejto disciplíne vyhral v čase 46,89 s a získal tretie zlato z MS. Druhý skončil víťaz mítingu PTS v Banskej Bystrici Kyron McMaster, ktorý pre Britské Panenské ostrovy vybojoval vôbec prvý cenný kov z MS v histórii. Tretí dobehol Američan Rai Benjamin v čase 47,56.

Warholm sa vrátil na trón disciplíny opäť po štyroch rokoch. Pred rokom na MS do Eugene neprišiel po zranení v ideálnej forme a obsadil 7. miesto. Obhajca titulu Alison dos Santos z Brazílie skončil na piatom mieste v čase 48,10.