Atletika

Mutko odporučil vyšetrovateľom USA, aby sa zamerali na ich športovcov

Rusku hrozí, že jeho atléti sa nebudú môcť zúčastniť na augustových olympijských hrách v Rio de Janeiro. WADA suspendovala Ruskú atletickú federáciu v novembri 2015.

Na P–T–S kvalitní súperi pre Hrivnák Klocovú i Repčíka

Slovenský atletický zväz zaradil do programu obnoveného mítingu P – T – S aj štafetové súťaže so zámerom ponúknuť slovenským reprezentačným kvartetám šancu kvalifikovať sa na amsterdamské ME.

Po roku sa na dráhu vráti olympijská víťazka Pearsonová

Sally Pearsonovú vyradilo na rok z atletiky zranenie ľavého zápästia a fraktúry dvoch kostí, ktoré si privodila pri páde na pretekoch Diamantovej ligy v Ríme.

Dvojnásobný olympijský šampión Thorkildsen ukončil kariéru

Podľa Nórskej atletickej federácie mu definitívne stop vystavila neúspešná rekonvalescencia po operácii bedrového kĺbu z roku 2014.

Maratónsky rekordér Kimetto dal prednosť mítingom pred olympiádou

Okrem Kimetta nepobeží v Brazílii ani bronzový medailista spred štyroch rokov Wilson Kipsang.

V Dukle Banská Bystrica túžia po medaile z Ria

Športovci Dukly získali dovedna 33 medailí z vrcholných svetových a európskych podujatí. O najprenikavejší výsledok sa postaral chodec Matej Tóth, ktorý vybojoval na MS v Pekingu na 50 km trati zlato.

Trojskokanka Dana Velďáková siedma na mítingu Diamantovej ligy

Z triumfu sa tešila favorizovaná Kolumbijčanka Caterine Ibargueonová.

Zranenie kolena vyradilo americkú bežkyňu Felixovú z podujatia v Dauha

Olympijská víťazka v behu na 200 metrov mala otvoriť 6. mája svoju sezónu účasťou na 100-metrovej trati.

Atlét Sanchez ukončil kariéru, nebude štartovať v Riu

Sanchez získal zlato na OH 2004 v Aténach i OH 2012 v Londýne.

Bolt opäť pricestuje na Zlatú tretru

Šesťnásobný olympijský víťaz, ktorý plánuje sa predstaviť v behu na 100 m, zavíta na tradičné podujatie po ôsmy raz.

Slovák Kozlovský sa stal juniorským majstrom Európy v kros duatlone

Druhý Slovák v štartovom poli Tadeáš Drahovský skončil na piatom mieste (1:29:27 h).

Kipchoge na Londýnskom maratóne iba 8 sekúnd za svetovým rekordom

Keňania Eliud Kipchoge a Jemima Sumgongová triumfovali v nedeľu na prestížnom Londýnskom maratóne.,aktualizované

Katarčan Ogunode vyrovnal vlastný ázijský rekord na 100 metrov

Najlepší výkon sezóny zaznamenala na memoriáli Toma Jonesa v Gainesville aj Holanďanka Dafne Schippersová, ktorá 200 m zvládla za 22,25 s.

Majstra sveta Gibilisca oslobodili z dopingových obvinení

Antidopingový tribunál národného olympijského výboru oslobodil 18 z 26 obvinených športovcov.

Ukrajinská päťbojárka Mochňuková užívala meldónium

Dopingový škandál s užívaním meldónia sa prevalil pred niekoľkými týždňami a do jeho pasce spadlo už vyše 100 športovcov.

Keďže Bratislava nemá regulárny osemdráhový ovál s tartanovým povrchom, práve v Čilistove sa pétéeska vráti do slovenského atletického kalendára.

Mwangi a Kácserová obhájili tituly na 69. ročníku Devín - Bratislava

Keňan Mwangi dobehol do cieľa trate dlhej 11.625 metrov v čase 34:11 minút, maďarka Kácserová ju zvládla za 40:24 minút.

IAAF zamietla odvolanie kenského šéfa proti suspendácii

Mwangi pyká za obvinenie od dvoch kenských bežkýň Joy Sakariovej a Franciscy Koki Manungovej, že ich požiadal o úplatok za prísľub zredukovania dopingového trestu.