Quantcast
< sekcia

Slováci dnes absolvovali spoločné fotenie, nacvičovali presilovky

Snímka z fotografovania slovenského hokejového tímu na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji. Horný rad druhý zľava tréner brankárov Petr Jaroš, Vladimír Dravecký, Marko Daňo, Patrik Lušňák, Michel Miklík, Mário Bližňák, Tomáš Jurčo a Adam Jánošík. Stredný rad zľava lekár Ján Grauzel, Tomáš Surový, Richard Pánik, Juraj Mikuš, Milan Jurčina, Marek Ďaloga, Marek Viedenský, Ivan Baranka. Dolný rad zľava asistent trénera Vladimír Országh, Andrej Meszároš, Marián Gáborík, tréner Vladimír Vůjtek, Tomáš Kopecký, prezident SZĽH Igor Nemeček,Dominik Graňák, asistent trénera Peter Oremus a Tomáš Tatar. Foto: TASR/Michal Svítok

Tretím súperom Slovenka na MS bude zajtra večer Slovinsko.

Ostrava 4. mája (TASR) - Slovenskí hokejisti v pondelok popoludní trénovali v rovnakom zložení, v akom nastúpili na nedeľňajší víťazný duel MS proti Bielorusku (2:1 pp). V žltých dresoch sa predstavili Michel Miklík s Tomášom Surovým, čo naznačuje, že nebudú štartovať ani v nasledujúcom stretnutí B-skupiny v utorok o 20.15 h proti Slovinsku.Obranca Ivana Baranka, ktorý si doteraz na šampionáte nezahral, trénoval vo štvrtej obrannej dvojici s Adamom Jánošíkom. Tréner Vladimír Vůjtek naordinoval na pondelok najmä nácvik presilových hier, keďže jeho zverenci v dvoch dueloch premenili iba jednu početnú výhodu z deviatich. "Dúfam, že nám to v zajtrajšom zápase pomôže. Preto sme ich tak intenzívne nacvičovali," povedal kapitán tímu Tomáš Kopecký.Do tempa sa v pondelok dostávali už aj detroitskí spoluhráči Tomášovia Tatar a Jurčo, ktorí odohrali duel s Bieloruskom po náročnej ceste zo zámoria. Tatar pricestoval neskôr, iba v nedeľu ráno a aj keď sa už pomaly aklimatizuje, stále sa vyrovnáva s následkami časového posunu. "Zobudil som sa ráno okolo šiestej, viac sa mi spať nedalo. Určite sa cítim lepšie ako včera. Čas sa však oklamať nedá, budem ešte potrebovať pár dní na stopercentnú aklimatizáciu, urobím preto čo najviac. Asi by to bolo iné, keby som nehral a iba oddychoval, ale takto je telo stále zaťažené," uviedol po tréningu.

Dvadsaťštyriročný krídelník ale verí, že proti Slovincom podá už dobrý výkon. "No teraz pre to treba niečo spraviť, mám na to deň a pol. Musím si oddýchnuť, aby som sa cítil dobre," dodal.

Po spoločnom tréningu si ešte priložil útočník Richard Pánik. "Som na to zvyknutý už z Toronta, aj tam ostávam po tréningoch na ľade a nacvičujem si niektoré veci. Cítim sa v pohode, máme voľný deň, tak ešte nejako zregenerujem a pripravím sa na ďalšie dva zápasy," povedal.Slováci ešte pred tréningom absolvovali oficiálne fotografovanie tímu pre potreby Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF). Vlani na ňom "zažiaril" Tatar, ktorý spadol z lavice priamo na ľad. Tentokrát sa spoločné fotenie zaobišlo bez podobných incidentov.