Quantcast
< sekcia

Slovensko má silnejší tím ako vlani, tvrdí tréner Pokovič

Na snímke Ľubomír Pokovič, archívne foto Foto: TASR/Pavel Neubauer

Skúsený päťdesiatpäťročný kouč nechcel tipovať umiestnenie Slovenska na turnaji, no priznal, že výber Vladimíra Vůjteka je o dosť silnejší oproti tomu vlaňajšiemu.


Ostrava 4. mája (TASR) - Svetový šampionát v Česku si nenechal ujsť ani tréner Ľubomír Pokovič, ktorý sa objavil aj na súboji slovenských hokejistov stakpovediac jeho druhou vlasťou Bieloruskom (2:1 pp a sn). Skúsený päťdesiatpäťročný kouč nechcel tipovať umiestnenie Slovenska na turnaji, no priznal, že výber Vladimíra Vůjteka je o dosť silnejší oproti tomu vlaňajšiemu a má aj väčšie šance uspieť.

Pokovič v minulosti pôsobil pri slovenskej reprezentácii ako asistent trénera. Neskôr zastával rovnakú funkciu aj v Bielorusku a posledné tri sezóny vedie miestneho zástupcu v KHL Dinamo Minsk. Keďže sa osobne zúčastnil aj na vlaňajších majstrovstvách sveta, mohol porovnávať obe slovenské mužstvá. "Vlaňajší tím bol oveľa mladší a neskúsenejší. V Minsku mali iné ciele. Tí hráči, ktorí tam boli vlani a sú v tíme aj teraz, sú predsa len už o rok starší a majú viac skúseností," povedal pre TASR.

Vůjtek mal vlani v Minsku k dispozícii troch hráčov z NHL a vypadlo mu niekoľko skúsených obrancov. V Ostrave je na porovnanie na súpiske až sedem korčuliarov z profiligy. "Slovensko má tento rok dosť silné mužstvo, čo sa týka obsadenia hráčov. Je tu Gáborík, Meszároš, Kopecký, či Tatar a Jurčo z NHL. Takže v podstate všetci, ktorí mohli prísť, aj prišli," uviedol Pokovič, podľa ktorého môže byť práve domáca atmosféra v ostravskej ČEZ Aréne rozhodujúca pre úspešné vystúpenie tímu: "Je tu atmosféra, akoby sa hralo na Slovensku. Aj v zápase s Bieloruskom tu bolo asi 90 percent našich fanúšikov. S tou domácou podporou sú šance Slovenska určite oveľa vyššie ako vlani."

Pokoviča ocenil aj ofenzívny hokej v prvých dňoch šampionátu. V úvodných 14 dueloch turnaja padlo až 92 presných zásahov, čo je priemer vyše 6,5 gólu na stretnutie. "Je to hlavne dobré pre divákov, tí majú radi, keď padá veľa gólov. Niektoré sú ale aj také zvláštne, nahodené puky, z ktorých sú lacnejšie góly aj vinou brankárov. Myslím si, že keď pôjde viac do tuhého, vo štvrťfinále, bude to už trošičku iné. Predsa len, teraz je len začiatok turnaja," dodal Pokovič, ktorý bude v Čechách počas celého šampionátu: "Myslím si, že to bude dobrý turnaj, už teraz je. Bude to ešte zaujímavé."