Zahraničie

Erdogan: Turecko v Sýrii prímerie nikdy nevyhlási a sankcií sa nebojí

V stredu vycestujú do Ankary americký viceprezident Mike Pence a minister zahraničných vecí USA Mike Pompeo, aby primäli Turecko zastaviť ofenzívu proti sýrskym kurdským bojovníkom.

Milosť pre odsúdenú Izraelčanku žiadal od Putina aj Netanjahu

Mladú občianku Izraela a USA, 25-ročnú Naamu Issacharovú, uznali v piatok v Moskve za vinnú za držanie a pašovanie drog a odsúdili ju na 7,5 roka väzenia.

OSN ukončila mierové operácie na Haiti a vyzvala na ukončenie krízy

Organizácia Spojených národov (OSN) prvý raz vyslala mierové jednotky na Haiti po tom, ako vtedajšieho prezidenta Jeana-Bertranda Aristideho v roku 2004 pod nátlakom ľudového povstania zvrhla armáda.

Protesty v Katalánsku si vyžiadali viac ako 170 zranených

Iba v Barcelone sa podľa agentúry AFP v uliciach zišlo viac ako 40.000 ľudí.

Prezidenti Putin a Erdogan telefonovali o situácii v Sýrii

Kremeľ zároveň po skončení rozhovoru oznámil, že Erdogan prijal Putinovo pozvanie na pracovnú návštevu Moskvy, ktorú zrealizuje v najbližších dňoch.

Szijjártó: Je v záujme Maďarska,aby Turecko vrátilo migrantov do Sýrie

Šéf maďarskej diplomacie uviedol, že Maďarsko sa v tejto otázke pozerá výhradne na vlastné národné záujmy a nie na záujmy druhých.

Bulharsko prepustí Austrálčana, ktorý na smrť dobodal študenta

Riaditeľ imigračného oddelenia uviedol, že hoci Palfreemana v utorok prepustia, musí zostať v Sofii a každý deň sa hlásiť na miestnej policajnej stanici.,aktualizované 

Lekári bez hraníc zastavili humanitárnu činnosť na severovýchode Sýrie

Humanitárna organizácia pôsobila v mestách a táboroch vrátane Ajn Ísá, al-Hawl, Tal Tamr a Rakky.

Vyčíňanie Sýrčana na nákladiaku podľa polície nebolo terorizmom

Sýrčan vo veku 32 rokov sa údajne minulý pondelok (7. 10.) zmocnil nákladného auta a uprostred mesta Limburg an der Lahn vrazil na križovatke bez spomalenia do viacerých ďalších vozidiel.

Ministri obrany Ruska a USA diskutovali o situácii v Sýrii

Ruský rezort obrany v utorok oznámil, že príslušníci ruskej vojenskej polície boli nasadení v oblasti medzi postupujúcou tureckou armádou a jednotkami sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Princ William a vojvodkyňa Catherine navštívili pakistanského premiéra

Williama a Catherine si v hlavnom meste Islamabad prezreli školu a zavítali aj do neďalekého národného parku Margalla Hills.

VIDEO: ZRÚTILA SA POSCHODOVÁ BUDOVA: Hlásia mŕtveho a 9 nezvestných

Veliteľ miestneho hasičského zboru Cleyton Bezerra informoval, že nezvestných je deväť osôb, nebolo však jasné, či sú zasypané, alebo sa len zatiaľ nedokázali skontaktovať s príbuznými a priateľmi.,aktualizované 

Ruský súd potvrdil 14-ročné tresty pre Ukrajincov za plánovanú sabotáž

Dudka, Bessarabov a tretí Ukrajinec - Dmytro Štyblykov - boli zatknutí na Kryme v novembri 2016 a obvinení z pokusu o sabotáž.

Turecko neukončí ofenzívu v Sýrii ani napriek medzinárodnému odporu

Americký minister obrany Mark Esper v pondelok avizoval, že členské krajiny NATO požiada, aby Turecko za jeho inváziu do Sýrie potrestali.

Švédsko zastavilo vývoz vojenského vybavenia do Turecka

K nebojovému materiálu patria napríklad elektronické zariadenia, pancierové a ochranné vybavenie a softvér, uviedol ISP. Bojový materiál dodaný už skôr tvorili výlučne výbušniny.

Sturgeonová: Referendum o nezávislosti Škótska musí byť na budúci rok

Líderka Škótskej národnej strany už v apríli oznámila, že ak Británia vystúpi z EÚ, jej cieľom bude do dvoch rokov usporiadať druhé referendum o nezávislosti.

Britská kráľovná si pripomenula 750. výročie Westminsterského opátstva

Panovníčku v centrálnej časti Londýna sprevádzala vojvodkyňa z Cornwallu Camilla, manželka princa Charlesa - kráľovninho najstaršieho syna a priameho dediča trónu.

Orbán musí okrem Várhelyiho nominovať do Európskej komisie aj ženu

Pôvodného kandidáta Maďarska na eurokomisára Lászlóa Trócsányiho 30. septembra definitívne odmietol Výbor Európskeho parlamentu pre právne záležitosti (JURI).

Plán na stiahnutie ťažkých zbraní na Ukrajine zostal v mŕtvom bode

Zástupcovia separatistov, Ukrajiny a Ruska v kontaktnej skupine nenašli na utorňajšom kole rozhovorov v bieloruskej metropole Minsk spoločnú reč.