Zahraničie

Európsky parlament odsúdil porušovanie ľudských práv vo Vietname

Dodržiavanie ľudských práv je základom bilaterálnych vzťahov medzi Vietnamom a EÚ a esenciálnou súčasťou dohody o voľnom obchode medzi Vietnamom a EÚ, uvádza sa v texte.

Alergická reakcia na vakcínu Moderny je podľa USA veľmi zriedkavá

Predbežné skúmanie preukázalo, že anafylaxia po podaní vakcíny od spoločnosti Moderna je veľmi ojedinelým úkazom, uviedlo Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC).

Impeachment voči Trumpovi začne v druhom februárovom týždni

Vzbura 6. januára v budove Kapitolu, ktorú podnietil Donald J. Trump, zostáva dňom na ktorý nikto z nás nikdy nezabudne, vyhlásil Schumer.

Biden nariadil spravodajským službám preskúmať hrozbu extrémizmu v USA

Šéf amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) C. Wray povedal, že za posledný rok pochádzalo najsmrteľnejšie násilie od protivládnych aktivistov, ako sú anarchisti a rôzne skupiny milícií.

Španielsko hlási vyše 40.000 nových prípadov nákazy koronavírusom

Keďže počty nakazených v Španielsku stúpajú už celé týždne, jednotlivé regióny sprísnili opatrenia proti šíreniu koronavírusu vrátane zákazu nočného vychádzania či zatvorenia zábavných podnikov.

Kanada uvažuje o karanténe pre cestujúcich v hoteloch

Kanada už požaduje od tých, ktorí vstupujú do krajiny, aby sa na 14 dní izolovali a preukázali negatívnym testom na COVID-19 nie starším ako tri dni.

Twitter po vyhrážke Trumpovi zablokoval účet napojený na Irán

Fotografia uverejnená vo štvrtok večer na účte prepojenom s ajatolláhom Chameneím zachytávala Trumpa, ako hrá golf v tieni gigantického dronu, a pri snímke bol nápis v perzštine: Odplata je istá.

Francúzsko bude vyžadovať negatívny test aj od cestujúcich z EÚ

Povinný PCR test sa musí vykonať najneskôr 72 hodín pred odletom. Vláda tvrdí, že na letiskách a v prístavoch bude vykonávať kontroly.

Johnson: Britský variant koronavírusu môže byť aj smrteľnejší

Zvýšené počty v prípadoch nákazy počas decembra a začiatkom januára viedli k dramatickému nárastu hospitalizácií a úmrtí, pričom rekordné denné počty úmrtí zaznamenali tento týždeň.

Irán vyzýva novú americkú administratívu na zrušenie sankcií

Iránska vláda naznačila pripravenosť rokovať s Bidenom, ktorý sa ujal funkcie 20. januára a ktorý vyjadril ochotu obnoviť diplomatické vzťahy s Teheránom.

WHO a Pfizer sa dohodli na 40 mil. dávok vakcíny pre chudobné štáty

Vakcínu poskytnú v rámci programu COVAX - mechanizmu WHO.,aktualizované 

Izraelského obchodníka s diamantmi Steinmetza odsúdili na päť rokov

Steinmetz dostal taktiež súdny príkaz zaplatiť pokutu 50 miliónov dolárov. Jeho obhajca Marc Bonnant uviedol, že sa proti rozhodnutiu súdu odvolá.

V Británii odstránia sochy 2 osobností s väzbami na obchod s otrokmi

City of London Corporation otvorila verejnú diskusiu o pamätníkoch spojených s otroctvom v septembri 2020 v dôsledku protestov Black Lives Matter.

Belgicko zakázalo nepodstatné cezhraničné cestovanie až do 1. marca

Dôležití pracovníci a zamestnanci pracujúci v oblasti dopravy budú mať aj naďalej možnosť cestovať do iných krajín.