Zahraničie

Mogheriniová: Vláda v Kábule by mala byť súčasťou rokovaní s Talibanom

Mogheriniovej vyhlásenie podľa AP odráža nespokojnosť Únie s tým, že Kábul je v rámci prebiehajúceho mierového procesu naďalej zatláčaný do ústrania.

VIDEO: Prudká búrka strhla diaľničný most nad riekou Waiho

V dôsledku búrky bolo podľa správ médií uzatvorených 300 kilometrov zaplavených ciest na Novom Zélande. Úrady vyhlásili núdzový stav.

Redakčná rada vatikánskeho ženského časopisu dala hromadnú výpoveď

K tomuto rozhodnutiu malo členky redakčnej rady priviesť úsilie Vatikánu diskreditovať ich a následne ich dostať pod priamu kontrolu mužov.

Šéfovia 6 výborov snemovne žiadajú celú Muellerovu správu do 2. apríla

Podľa Barra Mueller pri dvojročnom vyšetrovaní nezistil, že by Donald Trump alebo jeho spolupracovníci tajne spolupracovali s Ruskom so zámerom ovplyvniť prezidentské voľby v roku 2016.

Zadržaný Sýrčan z IS tvrdil, že pracuje pre grécke tajné služby

Šéf maďarskej protiteroristickej jednotky TEK János Hajdu v rozhovore pre verejnoprávnu televíznu stanicu M1 uviedol, že zadržaný sa na súde snažil viacerými tvrdeniami vyvliecť z kauzy.

Americká armáda uskutočnila úspešný test systému protiraketovej obrany

Test obrany proti medzikontinentálnej balistickej rakete, ktorú odpálili z testovacieho miesta na atole patriacom k Marshallovým ostrovom, prebehol podľa ministerstva obrany USA úspešne.

Pri útoku v Manbidži zahynulo sedem bojovníkov podporovaných USA

K útoku došlo na jednom z kontrolných stanovíšť pri vstupe do Manbidžu. Podľa hovorcu nie je jasné, kto stál za násilím.

Pri Turecku sa potopil ďalší čln s migrantmi, zomreli štyria ľudia

Vďaka nasadeniu vzdušnej i námornej záchrannej misie sa v skorých ranných hodinách neďaleko obce Ayvacik v provincii Canakkale na severozápade Turecka podarilo zachrániť 11 migrantov.

Výsledky volieb v Thajsku budú známe až v máji, komisia čelí kritike

Volebná komisia medzitým podľa DPA posunula termín vyhlásenia oficiálnych výsledkov volieb na 9. mája, pričom neoficiálne výsledky by mali byť známe v piatok.

Predbežnú správu o havárii v Etiópii zrejme zverejnia tento týždeň

Lietadlo typu Boeing 737 MAX 8 spoločnosti Ethiopian Airlines sa v nedeľu ráno 10. marca niekoľko minút po štarte zrútilo do polí juhovýchodne od Addis Abeby.

Saudská Arábia kritizovala Trumpove rozhodnutie o Golanských výšinách

Bezpečnostná rada OSN, ako aj vlády USA vždy považovali Golanské výšiny za okupované územie, ktorého návrat mal byť súčasťou komplexnej mierovej dohody medzi Izraelom a Sýriou.

Boje medzi Izraelom a Hamasom napriek ohlásenému prímeriu pokračovali

Palestínski militanti vystrelili z Gazy 30 rakiet na izraelské územie, obklopujúce spomínanú pobrežnú enklávu.

Austrálska prokuratúra žaluje novinárov za info o procese s kardinálom

Informovanie o detailoch z trestného konania voči Pellovi v akejkoľvek forme dostupnej v Austrálii zakázali vlani nariadením sudcu.

Veľkonočné trhy na zámku Schloss Hof budú počas štyroch víkendov

Vyše 70 stánkov s pestrou ponukou sviatočných a iných regionálnych produktov spestria kulinárske špeciality, živá hudba na zámockom statku, tvorivé dielne či jazda na konskom koči.

Kanada udelila azyl žene, ktorá ukryla Edwarda Snowdena v Hongkongu

Rodelová v roku 2013 prichýlila Snowdena vo svojom byte. Bývalý zamestnanec CIA a Národnej bezpečnostnej agentúry (NSA) bol v Hongkongu na úteku pred americkými úradmi.

Brazílsky prezident nariadil oslavy výročia vojenského prevratu

Oslavy sa budú pod záštitou ministerstva obrany konať 31. marca.

Ministerstvo obrany USA uvoľnilo miliardu dolárov na hraničnú bariéru

Tieto finančné prostriedky sú vyčlenené na stavbu 92-kilometrového úseku oplotenia s výškou 5,5 metra a súvisiacej infraštruktúry v regióne El Paso v štáte Texas a v sektore Yuma v Arizone.

L. Obrador žiada od Španielska ospravedlnenie za obdobie dobývania

Mexický prezident avizoval, že on sám sa tiež ospravedlní za zločiny spáchané na pôvodnom obyvateľstve a iných menšinách po získaní nezávislosti Mexika od Španielska.

Celebritného právnika Avenattiho prepustili na kauciu 300.000 dolárov

Avenatti sa stal známym obhajobou pornoherečky Stormy Daniels v jej spore s americkým prezidentom Donaldom Trumpom.