Zahraničie

Väčšina Nemcov by v záujme klímy oželela vianočné osvetlenie

Celkove 57 percent opýtaných sa vyjadrilo, že v budúcnosti by sa mohli na Vianoce vzdať časti alebo aj celej svetelnej dekorácie.

Premiér Netanjahu znovu navrhol anektovanie osídlení v Predjordánku

Podľa slov Netanjahua je čas uplatniť zvrchovanosť Izraela nad Jordánskym údolím a uzákoniť všetky osídlenia v Judei a Samárii.

Environmentalisti protestovali s ukradnutými portrétmi Macrona

Protestujúci držali portréty prezidenta otočené naopak, keďže ho obviňujú z pretvárky. Macron podľa nich vo Francúzsku nepodniká dostatočné kroky na obmedzenie škodlivých emisií.

Zomrel jeden z posledných Židov, ktorí prežili tábory smrti

Piero Terracina najprv unikol nemeckým okupačným jednotkám v Ríme a podarilo sa mu ukryť spolu s jeho rodinou. O rok neskôr ich však zatkli a previezli do koncentračného tábora Auschwitz-Birkenau.

Desiatky demonštrantov upozorňovali na únik ropy v Brazílii

Ochranári obviňujú brazílskeho prezidenta Jaira Bolsonara za to, že na likvidáciu ropnej škvrny nevynakladá dostatočnú aktivitu a finančné prostriedky.

Trump varoval Severnú Kóreu pred nepriateľským prístupom

Rokovania o severokórejskom jadrovom programe sú v slepej uličke od februára 2019, keď sa Trump a Kim Čong-un stretli vo vietnamskom Hanoji.

Paríž chce posunúť Trumpovu hrozbu za digitálnu daň na WTO

Trump pohrozil vysokými dovoznými clami až do výšky 100 % na viaceré francúzske výrobky, ako sú syry, šampanské a luxusné kabelky.

Francúzske zámorské územie Mayotte sa pripravuje na príchod cyklónu

V najohrozenejších zónach bola vyhlásená evakuácia. Úrady radili obyvateľom, aby si urobili zásoby pitnej vody.

Slováci vyzbierali vyše 600.000 porcií jedla pre deti v Keni

Varenie jedla zabezpečuje medzinárodná charitatívna organizácia Mary’s Meals, ktorá v školách pripravuje jedlo pre 1,5 milióna detí.

Vyslanec OSN: Haftar sa blíži k Tripolisu vďaka ruskej pomoci

Vyslanec OSN pre Líbyu Ghassan Salamé vyjadril svoje znepokojenie. Odkedy sa Rusi pridali k Haftarovým jednotkám, ofenzíva na Tripolis znovu nabrala na sile, povedal Salamé.

Zelenskyj pred summitom v Paríži varuje pred veľkými očakávaniami

Podľa prezidentskej hovorkyne Mendeľovej nenastal od predchádzajúceho summitu v tomto formáte pred vyše troma rokmi takmer žiadny pokrok.

Francúzská vláda od dôchodkovej reformy neupúšťa, štrajky pokračujú

Námestníčka ministerky životného prostredia Wargonová hovorí, že niektorí tvrdia, že za nového systému všetci stratia. Tak to nebude. Bude to pomerne pozitívne pre významnú časť francúzskych občanov.

Na protestoch v Hongkongu sa zišlo 800 tisíc účastníkov

Najnovšia masová demonštrácia sa konala šesť mesiacov od začiatku protivládnych protestov v Hongkongu. Demonštranti oblečení prevažne v čiernom kričali svoje známe heslo "Sloboda pre Hongkong".

Nemecká ministerka obrany žiada kroky voči Rusku pre vraždu Gruzínca

Gruzínca zavraždili 23. augusta v berlínskej štvrti Tiergarten. Nemecká spolková prokuratúra uviedla, že na základe dôkazov mohla byť objednávateľom vraždy Moskva alebo úrady v Čečenskej republike.

Požiar školskej budovy v Odese si vyžiadal už najmenej 10 obetí

Pri požiari utrpelo zranenia vyše 30 ľudí. Úrad civilnej ochrany uviedol, že deväť z nich bolo cez víkend stále hospitalizovaných.

Johnson: Ak vyhráme voľby, obmedzíme imigráciu

Johnson prisľúbil riadenie imigrácie na základe systému bodovania. Zamerať sa chce na obmedzenie počtu nekvalifikovaných migrantov.

OSN označila korupciu za ekonomický, politický a spoločenský jav

Medzi ciele Medzinárodného dňa boja proti korupcii je upozorniť verejnosť na problematiku korupčného správania a zároveň na úlohu Dohovoru OSN o boji proti korupcii v oblasti prevencie.

Požiar v indickom hlavnom meste si vyžiadal už 43 životov

Premiér Narendra Modi nazval požiar extrémne hrôzostrašnou tragédiou. V myšlienkach som s tými, ktorí prišli o svojich blízkych. Zraneným želám rýchle uzdravenie, napísal Modi na Twitteri.,aktualizované 

V Hongkongu začala najväčšia pokojná demonštrácia za posledné týždne

Organizátori z Občianskeho frontu pre ľudské práva (CHRF) vyzvali pred akciou na pokojný protest. Účastníci sa podľa nich majú vyvarovať potýčkam s políciou, ktorá nedeľňajší pochod nezakázala.