Quantcast
< sekcia Zahraničie

Airbnb natrvalo zakáže organizovanie večierkov v ponúkanom ubytovaní

Na archívnej upratovačka upratuje apartmán, ktorý ponúka ubytovací portál Airbnb. Foto: TASR/AP

Airbnb zároveň oznámila, že zruší nariadenie, ktorým sa obmedzovalo prenajatie jedného ubytovania pre maximálne 16 osôb.

San Francisco 29. júna (TASR) - Americká spoločnosť Airbnb, ktorá sprostredkúva prenájom krátkodobého ubytovania, natrvalo zakáže vo svojej ponuke domov organizovanie večierkov. V utorok o tom informovali jej predstavitelia. TASR správu prevzala od agentúry Reuters.

Spoločnosť po prvý raz dočasne zakázala organizovanie večierkov v ponúkanom ubytovaní v auguste 2020. Týmto krokom chcela spomaliť šírenie nákazy novým druhom koronavírusu. Odvtedy sa počet hlásení o neoprávnených večierkoch znížil o 44 percent.

Airbnb zároveň oznámila, že zruší nariadenie, ktorým sa obmedzovalo prenajatie jedného ubytovania pre maximálne 16 osôb. Odteraz sa väčšie domy v ponuke budú môcť prenajímať až do úplnej obsadenosti.

Spoločnosť Airbnb začala s uplatňovaním prísnejších nariadení týkajúcich sa večierkov vo svojich ponúkaných domoch a bytoch ešte v roku 2019. Zakázala ponuku tzv. "párty domov", ktoré porušovali zásady dobrého susedského spolunažívania. Počas koronavírusovej pandémie spoločnosť odstránila zo svojich vyhľadávacích filtrov možnosti "vhodné na večierky" a "povolené organizovanie večierkov a osláv".

V roku 2021 Airbnb zakázala používanie svojej platformy viac ako 6600 hosťom a hostiteľom, ktorí zákaz večierkov porušili.