Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 23. jún 2024Meniny má Sidónia
< sekcia Zahraničie

Aleca Baldwina znovu obvinili zo zabitia kameramanky Hutchinsovej

Na archívnej snímke zo 4. apríla 2016 americký herec Alec Baldwin. Foto: TASR/AP

Baldwinovi pri natáčaní filmu podal nabitú zbraň asistent režiséra Dave Halls s tým,že jej použitie je bezpečné. Herec následne smrteľne postrelil Hutchinsovú a zranenia utrpel aj režisér Joel Souza.

Los Angeles 20. januára (TASR) - Amerického herca Aleca Baldwina opätovne obvinili z neúmyselného zabitia v súvislosti so streľbou počas nakrúcania westernového filmu Rust v roku 2021. TASR o tom informuje na základe správy AFP.

Znovu vznesené obvinenie voči Baldwinovi prišlo viac ako dva roky po smrti kameramanky Halyny Hutchinsovej, ktorú herec pri natáčaní filmu smrteľne zranil výstrelom z pištole. Pôvodne ho zo zabitia kameramanky obvinili v januári minulého roka, neskôr však súd toto obvinenie formálne zrušil.

Podľa nového obvinenia hercovi hrozí v prípade usvedčenia 18 mesiacov väzenia.

Baldwinovi pri natáčaní filmu podal nabitú zbraň asistent režiséra Dave Halls s tým, že jej použitie je bezpečné. Herec následne smrteľne postrelil Hutchinsovú a zranenia utrpel aj režisér Joel Souza.

Baldwin sa najskôr bránil, že spúšť pištole, ktorá mala byť rekvizitou, nestlačil. Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) však pri skúmaní incidentu dospel k záveru, že sa tak muselo stať.