Quantcast
< sekcia Zahraničie

V rukách alžírskych únoscov zostalo po útoku armády sedem cudzincov

Na nedatovanej snímke poskytnutej 16. januára 2013 komplex na ťažbu zemného plynu Ajn Amenás na juhu Alžírska. Foto: TASR/AP Photo

Podľa militantov, ktorých citovali miestne médiá, alžírske vrtuľníky zaútočili na konvoj únoscov, ktorí chceli západných rukojemníkov presunúť na iné miesto.

Nouakchott 17. januára (TASR) - Sedem západných rukojemníkov zostalo v rukách únoscov po útoku alžírskej armády na zariadenie na ťažbu zemného plynu na Sahare, kde ich zadržiavajú. Oznámila to mauritánska tlačová agentúra ANI, ktorá citovala jedného z únoscov. Povedal, že v rukách majú troch Belgičanov, dvoch Američanov, Japonca a Brita.

Alžírska tlačová agentúra APS oznámila, že armáda oslobodila štyroch zahraničných rukojemníkov. Nemenovaný bezpečnostný zdroj predtým agentúre Reuters povedal, že 25 z 41 zadržiavaných cudzincov sa podarilo únoscom ujsť.

ANI, ktorá citovala jedného z únoscov, informovala, že pri útoku bolo zabitých 35 rukojemníkov a 15 únoscov.


Podľa militantov, ktorých citovali miestne médiá, alžírske vrtuľníky zaútočili na konvoj únoscov, ktorí chceli
Britské ministerstvo zahraničných vecí dnes v Londýne potvrdilo prebiehajúcu operáciu alžírskej armády proti únoscom, ktorí v stredu obsadili zariadenie na ťažbu zemného plynu na juhu Alžírska, kde zajali asi 200 miestnych a 41 zahraničných zamestnancov.západných rukojemníkov presunúť na iné miesto. Reuters citoval nemenovaný zdroj z mesta, v ktorom rukojemnícka dráma pokračuje. Povedal, že alžírska armáda pri útoku zabila šesť zahraničných rukojemníkov a osem únoscov, 180 zadržiavaným Alžírčanom sa počas záchrannej operácie údajne podarilo zo zariadenia ujsť.

Hovorca únoscov podľa ANI vyhlásil, že zabijú zvyšok zajatcov, ak sa ich armáda pokúsi oslobodiť.