Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 12. január 2026Meniny má Ernest
< sekcia Zahraničie

VIDEO: Americký policajt zastrelil ozbrojeného černošského mladíka

Polćiia sa snaží upokojiť dav po streľbe na čerpacej stanici v americkom Berkeley, pri ktorej zahynul černošský mladík. Foto: TASR/AP

Incident sa odohral v utorok večer miestneho času na čerpacej stanici predmestia Berkeley. Obeťou je podľa miestnych médií 18-ročný Antonio Martin.

Berkeley 24. decembra (TASR) - Americký policajt zastrelil na predmestí St. Louis černošského mladíka, informovala dnes spravodajská stanica BBC.


Fotogaléria z miesta tragického incidentu:





Incident sa odohral v utorok večer miestneho času na čerpacej stanici predmestia Berkeley. Obeťou je podľa miestnych médií 18-ročný Antonio Martin.

Video zachytáva situáciu po incidente:





Polícia uviedla, že k policajtovi, ktorý bol na rutinnej kontrole, sa priblížili dvaja muži. Jeden z nich vytiahol strelnú zbraň na policajta, ktorý následne spustil streľbu. Druhý muž z miesta činu ušiel.

K incidentu došlo niekoľko kilometrov od predmestia Ferguson, kde belošský policajt v auguste zastrelil černošského tínedžera - 18-ročného Michaela Browna. Jeho smrť vyústila do celonárodných, niekedy aj násilných protestov.