Quantcast
< sekcia Zahraničie

Počty prípadov koronavírusu v Sydney sa aj napriek lockdownu zvyšujú

Na archívnej snímke zo 7. júla 2021 žena kráča po prázdnej ulici v centre Sydney, ktorá býva zvyčajne plná ľudí počas dvojtýždňového lockdownu. Foto: TASR/AP

Úplne očkovaných proti koronavírusu SARS-CoV-2 je iba desať percent z 25 miliónov obyvateľov.

Sydney 12. júla (TASR) – Austrália v pondelok hlásila ďalší nárast v počte prípadov koronavírusu SARS-CoV-2. Šírenie infekcie pokračuje aj napriek lockdownu zavedenému v najväčšom meste Sydney, píše agentúra AFP.

Zdravotnícke úrady v Sydney hlásili za obdobie posledných 24 hodín ďalších 112 prípadov. V najľudňatejšom meste krajiny platí od 26. júna lockdown, ktorý úrady zaviedli v reakcii na zvýšený počet prípadov nákazy novým typom koronavírusu.

Úrady obyvateľom Sydney nariadili, aby nevychádzali z domu – okrem nevyhnutných prípadov, ako je nákup potravín, lekárske ošetrenie či pravidelné telesné cvičenie.

Premiérka Nového Južného Walesu Gladys Berejiklianová povedala, že mnohé z nových prípadov nákazy sa šíria medzi rodinnými príslušníkmi a blízkymi priateľmi, ktorí sa stretávajú aj napriek zákazom.

Platnosť obmedzujúcich opatrení v Sydney by sa mala skončiť v piatok tento týždeň, čo je však podľa úradov „vysoko nepravdepodobné", píše AFP.

Austrálii sa doteraz vo veľkej miere darilo vyhnúť pandémii tým, že uzavrela svoje hranice, rýchlo zaviedla miestne lockdowny a intenzívne trasovala kontakty. Úplne očkovaných proti koronavírusu SARS-CoV-2 je však iba asi desať percent z 25 miliónov obyvateľov.