< sekcia Zahraničie

Austrálske úrady obvinili z podpaľačstva dobrovoľného hasiča

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Podľa austrálskych úradov 19-ročný mladík založil sedem požiarov na južnom pobreží štátu Nový Južný Wales, teda v oblasti najviac postihnutej požiarmi.

Sydney 27. novembra (TASR) - Austrálske úrady obvinili v stredu z podpaľačstva dobrovoľného hasiča, ktorý údajne najprv zámerne založil viacero požiarov a potom ich pomáhal svojim kolegom hasiť. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na vyhlásenie austrálskej polície.

Podľa austrálskych úradov 19-ročný mladík založil sedem požiarov na južnom pobreží štátu Nový Južný Wales, teda v oblasti najviac postihnutej požiarmi, ktoré od začiatku októbra sužujú túto časť Austrálie.

Austrálska polícia v súvislosti s obvineným dobrovoľným hasičom uviedla, že muž postupoval tak, že najprv "zapálil oheň a následne oblasť opustil, aby sa tam aj so svojimi kolegami vrátil a pomáhal pri hasení vzniknutého požiaru".

Prírodný živel si v Novom Južnom Walese od začiatku sezóny požiarov, teda od začiatku októbra, vyžiadal šesť ľudských životov a zničil alebo vážne poškodil 577 domov. Sezóna sa začala o mesiac skôr než obvykle. Zničených bolo približne 1,6 milióna hektárov pôdy, napísala AFP.