Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 16. jún 2024Meniny má Blanka a Bianka
< sekcia Zahraničie

Auto narazilo do brán pred sídlom britského premiéra, vodiča zadržali

Policajti zasahujú po náraze auta do brán pred vstupom na ulicu Downing Street, kde sa nachádza sídlo britského premiéra v centre Londýna vo štvrtok 25. mája 2023. Londýnska Metropolitná polícia uviedla, že na mieste zadržala osobu podozrivú z trestného činu poškodzovania a nebezpečnej jazdy. Foto: TASR/AP

Bezprostredne nebolo jasné, či vodič do brán narazil úmyselne. Polícia uviedla, že pracuje na objasnení okolností.

Londýn 25. mája (TASR) - Do brán pred vstupom na ulicu Downing Street v centre Londýna, kde sa nachádza sídlo britského premiéra, vo štvrtok narazilo auto. Zranených nehlásili. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Londýnska Metropolitná polícia uviedla, že na mieste zadržala osobu pre podozrenie z trestného činu poškodzovania a nebezpečnej jazdy.

Britský premiér Rishi Sunak bol v tom čase vo svojom úrade na známej adrese Downing Street číslo 10.

Polícia necelé dve hodiny po zrážke zrušila kordóny, ktoré vytvorila v londýnskej štvrti, kde sídli viacero vládnych úradov. Protiteroristická polícia zatiaľ nebola prizvaná k vyšetrovaniu prípadu.

Na videozázname zverejnenom na sociálnych sieťach vidno, ako pomaly idúce auto mieri priamo k bránam cez ulicu Whitehall, ktorá sa zvyčajne hemží štátnymi zamestnancami a turistami.

Bezprostredne nebolo jasné, či vodič do brán narazil úmyselne. Polícia uviedla, že okolnosti vyšetruje.

Stanica BBC zverejnila fotografiu, na ktorej muža so spútanými rukami odvádzajú z miesta policajti.

Prístup verejnosti na ulicu Downing Street je obmedzený a ťažké oceľové brány neustále chránia ozbrojení policajti.

Brány boli postavené v roku 1989 v reakcii na hrozby militantov Írskej republikánskej armády (IRA), ktorá tam v roku 1991 odpálila tri mínometné granáty. Jeden z nich explodoval v záhrade vládneho sídla, pričom vo vnútri vtedajší premiér John Major viedol zasadnutie kabinetu. Traja policajti a štátny zamestnanec utrpeli ľahké zranenia.