Quantcast
< sekcia Zahraničie

Babiš chce možnú kandidatúru na prezidenta oznámiť 28. októbra

Na archívnej snímke Andrej Babiš. Foto: TASR Jaroslav Novák

Bývalý český premiér a šéf hnutia ANO Andrej Babiš zrejme až 28. októbra oznámi, či bude kandidovať na funkciu prezidenta Českej republiky.

Praha 11. augusta (TASR) - Bývalý český premiér a šéf hnutia ANO Andrej Babiš zrejme až 28. októbra oznámi, či bude kandidovať na funkciu prezidenta Českej republiky. Povedal to vo štvrtok na stretnutí s voličmi v Úsťanskom kraji. Informuje o tom spravodajkyňa TASR v Prahe na základe informácií serveru Seznam Zprávy.

"Páčilo by sa mi 28. októbra, to je taký dôležitý deň, na Hrade budú vyznamenania, tak by som to mohol oznámiť tam," uviedol na mítingu Babiš. Český expremiér už niekoľkokrát zmenil termín, kedy mal prípadnú kandidatúru potvrdiť. Pôvodne to chcel urobiť v septembri. Po tom, ako súd stanovil termíny pojednávaní v kauze Čapí hnízdo od polovice septembra, chcel o možnej kandidatúre informovať v novembri.

Andrej Babiš už niekoľko mesiacov cestuje karavanom po českých mestách a obciach, ale popiera, že ide o prezidentskú kampaň. Údajne chce podporiť kandidátov hnutia ANO pred septembrovými komunálnymi a senátnymi voľbami. Nedokáže však vysvetliť, prečo jazdí aj na miesta, kde hnutie nekandiduje. "Moja myšlienka bola, že by sme mali mať v každej obci ľudí, ktorí tam reprezentujú naše názory," uzavrel bývalý premiér.

(spravodajkyňa TASR Barbora Vizváryová)