< sekcia Zahraničie

Babiš navrhne vláde, aby mal Gott štátny pohreb

Český premiér Andrej Babiš . Foto: TASR/AP

Myslím si, že by si pán Gott zaslúžil, aby sa s ním ľudia mohli takto rozlúčiť, uviedol český premiér.

Praha 2. októbra (TASR) - Český premiér Andrej Babiš navrhne vláde, aby sa krajina rozlúčila so zosnulým spevákom Karlom Gottom formou štátneho pohrebu v katedrále svätého Víta. Pre TASR to uviedla premiérova hovorkyňa Jana Adamcová.

"Navrhnem vláde, aby sa uskutočnil štátny pohreb v katedrále svätého Víta. Myslím si, že by si pán Gott zaslúžil, aby sa s ním ľudia mohli takto rozlúčiť," citovala Babiša televízia ČT24.Minister zahraničných vecí Tomáš Petříček uviedol na Twitteri, že málokto urobil pre dobré meno Českej republiky v zahraničí toľko ako Gott."Úprimnú sústrasť rodine Karla Gotta. Celý život rozdával radosť ľuďom po celom svete, jeho hlas milujú milióny ľudí. Mnohonásobný Zlatý slávik bude všetkým veľmi chýbať," reagoval vicepremiér a predseda ČSSD Jan Hamáček.

Gottovo úmrtie potvrdila jeho manželka Ivana. "S najhlbším zármutkom v srdci oznamujem, že nás včera (v utorok), krátko pred polnocou, po ťažkej a dlhej chorobe, opustil môj milovaný manžel Karel Gott. Odišiel doma, v tichom spánku, v kruhu svojej rodiny," uviedla Gottová.

Spevák v polovici septembra oznámil, že trpí akútnou leukémiou. Poruchu krvotvorby mu lekári diagnostikovali už pred rokom a pol.

\r\n
\r\n\"Úprimnú sústrasť rodine Karla Gotta. Celý život rozdával radosť ľuďom po celom svete, jeho hlas milujú milióny ľudí. Mnohonásobný Zlatý slávik bude všetkým veľmi chýbať,\" reagoval vicepremiér a predseda ČSSD Jan Hamáček.
\r\n
\r\nGottovo úmrtie potvrdila jeho manželka Ivana. \"S najhlbším zármutkom v srdci oznamujem, že nás včera (v utorok), krátko pred polnocou, po ťažkej a dlhej chorobe, opustil môj milovaný manžel Karel Gott. Odišiel doma, v tichom spánku, v kruhu svojej rodiny,\" uviedla Gottová.
\r\n
\r\nSpevák v polovici septembra oznámil, že trpí akútnou leukémiou. Poruchu krvotvorby mu lekári diagnostikovali už pred rokom a pol.
\n","publisher":{"@type":"Organization","name":"TASR","logo":{"@type":"ImageObject","url":"http://www.tasr.sk/templates/tasr/assets/images/footerlogo_tasr.png","width":82,"height":15}},"description":"Myslím si, že by si pán Gott zaslúžil, aby sa s ním ľudia mohli takto rozlúčiť, uviedol český premiér. "}