Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 28. september 2023Meniny má Václav
< sekcia Zahraničie

BBC svojim zamestnancom odporučila, aby si vymazali aplikáciu TikTok

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

Britská vláda vo štvrtok oznámila, že z bezpečnostných dôvodov zakazuje používanie populárnej aplikácie TikTok na vládnych zariadeniach.

Londýn 21. marca (TASR) - Britská spravodajská stanica BBC v pondelok uviedla, že svojim zamestnancom odporučila, aby si vymazali videoaplikáciu čínskej sociálnej siete TikTok, ak ju nevyhnute nepotrebujú z pracovných dôvodov. TASR informuje na základe správy prevzatej z agentúry AFP.

BBC oznámila, že v nedeľu svojim pracovníkom poslala správu so znením: "Neodporúčame inštaláciu TikToku na korporátnych zariadeniach BBC, ak na to nie je oprávnený služobný dôvod." "Ak TikTok nepotrebujete na pracovné účely, mali by ste si ho vymazať," dodala spoločnosť.

BBC v pondelok pre AFP uviedla, že "bezpečnosť a ochranu svojich systémov, údajov a ľudí berie nesmierne vážne". Dodala, že hoci je používanie TikToku naďalej povolené na korporátnych zariadeniach na redakčné a marketingové účely, "bude naďalej monitorovať a vyhodnocovať situáciu". BBC má na TikToku 4,4 milióna sledovateľov.

Britská vláda vo štvrtok oznámila, že z bezpečnostných dôvodov zakazuje používanie populárnej aplikácie TikTok na vládnych zariadeniach. Tento krok predtým prijali aj ďalšie krajiny vrátane USA a Kanady. Z bezpečnostných dôvodov sa pre tento krok rozhodla aj Európska komisia, Európsky parlament i Rada EÚ.

Vyvolali ho obavy, že čínska spoločnosť ByteDance a vlastník TikToku, by mohla Pekingu poskytovať prístup k citlivým údajom používateľov z celého sveta.

Čínska spoločnosť tvrdí, že takéto obavy sú založené na "dezinformáciách". Dodala, že v súčasnosti podniká kroky na zvýšenie ochrany údajov používateľov z Európy.