< sekcia Zahraničie

Belgická ministerka Wilmesová sa nakazila koronavírusom

Na snímke belgická ministerka zahraničných vecí Sophie Wilmesová, archívne foto. Foto: TASR/AP

Wilmesová sa v pondelok zúčastnila rokovania ministrov zahraničných vecí členských štátov EÚ v Luxemburgu, podobne ako rakúsky minister Alexander Schallenberg, u ktorého sa taktiež potvrdila nákaza.

Brusel 17. októbra (TASR) - Belgická ministerka zahraničných vecí Sophie Wilmesová uviedla v sobotu na Twitteri, že mala pozitívny výsledok testu na koronavírus SARS-CoV-2. Informovala o tom agentúra Reuters.

"Vzhľadom na preventívne opatrenia prijaté mimo môjho domova na miestach, kde som sa nachádzala, došlo ku kontaminácii pravdepodobne v mojom rodinnom kruhu," napísala Wilmesová. Belgická ministerka ešte v piatok oznámila, že ide do izolácie. Objavilo sa u nej totiž podozrenie na prítomnosť ochorenia COVID-19.

Wilmesová sa v pondelok zúčastnila rokovania ministrov zahraničných vecí členských štátov EÚ v Luxemburgu, podobne ako rakúsky minister Alexander Schallenberg, u ktorého sa taktiež potvrdila nákaza. Agentúra APA uvádza, že je možné, že minister Schallenberg sa nakazil počas pondelňajšieho zasadnutia Rady EÚ v Luxemburgu.