Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Zahraničie

Belgicko opatrne hovorí o stabilizácii v súvislosti s nákazou COVID-19

Ilustračné foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Za posledných 24 hodín bolo hospitalizovaných 20 ľudí a 235 osôb opustilo nemocnicu po tom, ako boli internovaní po infikovaní sa novým koronavírusom.

Brusel 6. apríla (TASR) - V priebehu nedele bolo v Belgicku zaznamenaných 185 nových úmrtí na koronavírus a 1112 nových prípadov nákazy, čím sa počet pozitívne testovaných ľudí vyšplhal na 20.814. Počet úmrtí v tejto krajine sa zvýšil na 1632 ľudí, keď 80 percent obetí ochorenia COVID-19 zomrelo v nemocnici a 20 percent mimo nemocničného systému. Uviedli to v pondelok belgické médiá s odkazom na najnovšie údaje federálneho ministerstva zdravotníctva.

Za posledných 24 hodín bolo hospitalizovaných 20 ľudí a 235 osôb opustilo nemocnicu po tom, ako boli internovaní po infikovaní sa novým koronavírusom. Od vypuknutia nákazy nemocničný systém prijal celkom 8693 pacientov s COVID-19, nemocnice do domácej dobrovoľnej karantény prepustili 3966 ľudí. V súčasnosti je 1257 pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti, 984 z nich je odkázaných na respiračnú pomoc za pomoci prístrojov.

Epidemiológ a hovorca federálnej vlády pre ochorenie COVID-19 Emmanuel André vo vyhlásení pre médiá potvrdil, že v priebehu víkendu počet ľudí na jednotke intenzívnej starostlivosti klesol, ako však varoval, mohol by to byť len "víkendový efekt".

"Vo všeobecnosti smerujeme k stabilizácii situácie. Musíme však pokračovať v našom úsilí v priebehu ďalších niekoľkých týždňov, aby sme sa dostali na prijateľnú úroveň," opísal situáciu André.

Belgická letecká spoločnosť Brussels Airlines, ktorá je dcérskou spoločnosťou spoločnosti Lufthansa, v pondelok oznámila, že pozastaví všetky lety na ďalšie štyri týždne, až do 15. mája. Pôvodne bolo obnovenie leteckej prevádzky naplánované na 20. apríla. Dočasná technická nezamestnanosť postihla 4200 zamestnancov tejto spoločnosti.

spravodajca TASR Jaromír Novak