Quantcast
< sekcia Zahraničie

Bez tretej dávky nebude Francúzom nad 65 rokov platiť covid pass

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Šéf Elyzejského paláca uviedol, že tretia dávka vakcíny bude od decembra sprístupnená pre všetky osoby staršie ako 50 rokov.

Paríž 9. novembra (TASR) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok uviedol, že ľudia starší ako 65 rokov sa budú musieť dať zaočkovať treťou dávkou vakcíny proti koronavírusu, v opačnom prípade nebudú mať platný covid pass potrebný na návštevy reštaurácií, kultúrnych podujatí či na cestovanie vlakmi a lietadlami. Správu priniesli agentúry AFP a Reuters.

"Od 15. decembra budete musieť Vy nad 65 rokov predložiť doklad o zaočkovaní treťou dávkou vakcíny, aby ste mali platný Váš covid pass," povedal Macron v televíznom prejave k občanom.

Šéf Elyzejského paláca zároveň uviedol, že tretia dávka vakcíny bude od decembra sprístupnená pre všetky osoby staršie ako 50 rokov. Macron opätovne vyzval nezaočkovaných občanov, aby si dali aplikovať vakcínu.

"Pre tých, ktorí ešte nie sú očkovaní: Dajte sa zaočkovať. Nechajte sa zaočkovať, aby ste sa ochránili. Nechajte sa zaočkovať, aby ste mohli normálne žiť," zdôraznil francúzsky prezident, podľa ktorého Európa zažíva ďalšiu vlnu pandémie. V samotnom Francúzsku výrazne pribúda počet pacientov v nemocniciach.

Krajina v utorok zaregistrovala 12.476 nových potvrdených infekcií COVID-19, čo je najviac od 8. septembra.