Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 4. október 2023Meniny má František
< sekcia Zahraničie

Biden zakopol a spadol počas slávnosti v štáte Colorado

Na snímke americký prezident Joe Biden padá na pódiu počas slávnostnej promócie na univerzite United States Air Force Academy na Falcon Stadium vo štvrtok 1. júna 2023 v Colorado Springs v Colorade. Foto: TASR - AP

Biely dom uviedol, že prezident je v poriadku. TASR správu prevzala z agentúr AP a Reuters.

Colorado Springs 2. júna (TASR) - Americký prezident Joe Biden vo štvrtok zakopol a spadol na pódiu počas slávnostnej promócie Akadémie vzdušných síl USA v štáte Colorado. Biely dom uviedol, že prezident je v poriadku. TASR správu prevzala z agentúr AP a Reuters.

Prezident na pódiu v meste Colorado Springs zdravil absolventov a odovzdával im diplomy, píše Reuters. Následne zakopol a spadol. Biden však rýchlo vstal a sám bez pomoci odkráčal k svojmu miestu na sedenie. Pri vstávaní mu pomohli tri osoby.

Riaditeľ komunikačného odboru Bieleho domu Ben LaBolt na Twitteri uviedol, že prezident je v poriadku.

Úradujúci prezident vo februári absolvoval zdravotnú prehliadku, po ktorej ho lekári označili za spôsobilého na výkon funkcie.

Biden (80) do úradu nastúpil vo veku 78 rokov v januári 2021 ako najstarší prezident USA. V budúcoročných prezidentských voľbách sa uchádza o znovuzvolenie, pripomína Reuters.

Prezident v novembri 2021 absolvoval kolonoskopiu, počas ktorej mu vyoperovali z hrubého čreva nezhubný výrastok. Neurologické vyšetrenia vtedy počas prehliadky odhalili poškodenie nervov v rukách a chodidlách, čo sa prejavuje pri chôdzi. Röntgen potvrdil aj artritídu v oblasti chrbtice.