Quantcast
< sekcia Zahraničie

Bombové výbuchy v bagdadskej aglomerácii si vyžiadali osem mŕtvych

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Osem ľudí zomrelo dnes pri dvoch bombových útokoch na obchodných uliciach v irackej metropole Bagdad a neďaleko samotného mesta.

Bagdad 10. januára (TASR) - Osem ľudí zomrelo dnes pri dvoch bombových útokoch na obchodných uliciach v irackej metropole Bagdad a neďaleko samotného mesta. Podľa agentúry AP to oznámili oficiálne iracké zdroje.

V štvrti Bajá v západnej časti Bagdadu usmrtil výbuch na trhovisku päť ľudí a zranenia spôsobil 11-tim ďalším osobám. Neskôr došlo k explózii na bazári v mestečku Madján, 20 kilometrov juhovýchodne od Bagdadu. Tam prišli o život traja ľudia a deväť ďalších sa zranilo.

K zodpovednosti za výbuchy sa nikto neprihlásil.

Irak sa v súčasnosti nachádza v najhoršej kríze, odkedy sa z neho v roku 2011 stiahli americké vojská. Približne jednu tretinu územia tejto blízkovýchodnej krajiny ovládla totiž v poslednom období sunnitská džihádistická skupina Islamský štát (IS).

Vlani zahynulo pri násilí v Iraku vyše 12.000 civilistov. Uplynulý rok sa podľa štatistík OSN stal najkrvavejším od vrcholu konfliktu medzi irackými šiitmi a sunnitmi v rokoch 2006-07.

V samotnom Bagdade zaznamenali najhoršie krviprelievanie v decembri, keď v irackej metropole zabili 320 civilistov.