< sekcia Zahraničie

Brazília zaznamenala 1910 úmrtí v spojitosti s COVID-19

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Za posledný deň v tejto krajine zaznamenali i 71.704 nových prípadov nákazy.

Brazília 4. marca (TASR) - Brazília v stredu zaznamenala 1910 úmrtí v spojitosti s ochorením COVID-19, čo je najvyšší denný nárast od začiatku pandémie. Informovala o tom vo štvrtok agentúra AFP.

Rekordný počet úmrtí Brazília hlásila aj v utorok, keď v spojitosti s nákazou zomrelo 1641 osôb.

Celkový počet úmrtí v krajine od začiatku pandémie podľa brazílskeho ministerstva zdravotníctva dosiahol 259.271. Brazília je v počte obetí druhou najviac postihnutou krajinou vo svete po USA.

Za posledný deň v tejto krajine zaznamenali i 71.704 nových prípadov nákazy. Celkový počet potvrdených prípadov od začiatku pandémie dosiahol 10,7 milióna, uviedol na svojej webovej stránke denník El Prensa.

Pandemická situácia v Brazílii sa zhoršila z dôvodu nárastu počtu prípadov, ktoré majú spojitosť so sviatkami a karnevalovou sezónou, píše AFP.

Experti z nárastu prípadov vinia aj nový tzv. brazílsky variant koronavírusu, ktorý po prvý raz zaznamenali v meste Manaus v brazílskom štáte Amazonas. Tento variant zaznamenali už v 17 z 27 brazílskych štátov a podľa štúdií je nákazlivejší ako pôvodný variant koronavírusu.