Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 27. september 2023Meniny má Cyprián
< sekcia Zahraničie

Brazílska Polícia pri zásahu voči bankovým lupičom zabila vyše 20 ľudí

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Operácia prebehla neďaleko mesta Varginha a podieľali sa na nej aj príslušníci vojenskej polície.

Brazília 31. októbra (TASR) - Viac než 20 predpokladaných členov brazílskeho gangu bankových lupičov bolo v nedeľu zabitých počas rozsiahlej policajnej operácie v brazílskom štáte Minas Gerais. S odvolaním sa na vyjadrenie nemenovaného príslušníka brazílskej polície o tom informovala agentúra AFP.

Operácia prebehla neďaleko mesta Varginha a podieľali sa na nej aj príslušníci vojenskej polície. K obetiam z radov príslušníkov bezpečnostných síl nedošlo.

Razia prebehla na dvoch farmách, kde sa "členovia zločineckej organizácie špecializujúcej sa na vykrádanie bánk a bankomatov" pripravovali na ďalšie lúpeže, ktorých terčom malo byť niekoľko miestnych pobočiek bánk.

Pri raziách zahynuli dve desiatky členov gangu a polícia zaistila aj veľké množstvo zbraní, vrátane pušiek či granátov, a tiež viacero kradnutých vozidiel.

Brazília zaznamenáva v ostatnom čase nárast počtu dôkladne naplánovaných bankových lúpeží odohrávajúcich sa zvyčajne v stredne veľkých mestách a s použitým ťažkých zbraní. Zločinci po lúpeži často zablokujú ulice horiacimi autami, aby ich polícia nemohla prenasledovať.