Quantcast
< sekcia Zahraničie

Koronavírus si v Británii vyžiadal už viac ako 1000 obetí na životoch

Policajt s ochranným rúškom na tvári v Londýne, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Sedem z nových úmrtí hlásili v Škótsku, kde celkový počet obetí stúpol na 40. Dvaja ľudia zomreli v Severnom Írsku, kde zaznamenali celkovo 15 obetí.

Londýn 28. marca (TASR) - Celkom 1019 úmrtí si vyžiadala nákaza novým typom koronavírusu SARS-CoV-2 v Spojenom kráľovstve, informovala agentúra AFP s odvolaním sa na sobotňajšie údaje britského ministerstva zdravotníctva. Nakazených je viac ako 17.000 ľudí.

Počet úmrtí sa od piatku zvýšil o 260, uvádza na svojej webovej stránke stanica Sky News. Väčšinu z týchto obetí zaznamenali v Anglicku.

Národná zdravotná služba (NHS) spresňuje, že úmrtia zasiahli osoby vo veku 33 až 100 rokov. Okrem 13 mali všetci z nich aj ďalšie zdravotné problémy.

Sedem z nových úmrtí hlásili v Škótsku, kde celkový počet obetí stúpol na 40. Dvaja ľudia zomreli v Severnom Írsku, kde zaznamenali celkovo 15 obetí.

Vo východnej časti Londýna má byť otvorená dočasná nemocnica, nazvaná NHS Nightingale Hospital, s kapacitou 4000 pacientov. Výstavba ďalších dvoch nemocníc je naplánovaná v mestách Birmingham a Manchester.

V piatok bolo ochorenie COVID-19, ktoré spôsobuje nový koronavírus, potvrdené u britského premiéra Borisa Johnsona, ministra zdravotníctva Matta Hancocka a hlavného poradcu britskej vlády pre zdravotníctvo profesora Chrisa Whittyho.

Pozitívny test na koronavírus mal aj následník trónu princ Charles, najstarší syn kráľovnej Alžbety II.