Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 23. jún 2024Meniny má Sidónia
< sekcia Zahraničie

Rusko poprelo správy o dopade rakiet v Poľsku

Ruský prezident Vladimir Putin vystupuje prejavom pri rpíležitosti osláv 75. výročia založenia Federálnej lekárskej a biologickej agentúry v Moskve. Foto: TASR/AP

Označilo ich za "úmyselnú provokáciu s cieľom vyhrotiť situáciu".

Moskva 15. novembra (TASR) - Ruské ministerstvo obrany v utorok poprelo správy o údajnom dopade dvoch ruských rakiet v Poľsku, pri ktorom prišli o život dve osoby. Označilo ich za "úmyselnú provokáciu s cieľom vyhrotiť situáciu". TASR správu prevzala zo staníc Sky News a BBC.

"Ruské zbrane nezasiahli žiadne ciele v blízkosti ukrajinsko-poľskej hranice," uvádza sa vo vyhlásení, ktoré ministerstvo zverejnilo na sociálnej sieti Telegram.

Zrejme ruské rakety podľa medializovaných informácií dopadli v utorok do areálu bývalého poľnohospodárskeho družstva v Przewodówe na východe Poľska, ktoré je členskou krajinou NATO. Poľské orgány preverujú rôzne verzie incidentu vrátane toho, že došlo k výbuchu bojovej rakety. Vrcholní predstavitelia Poľska sa zišli na mimoriadnom zasadnutí v súvislosti s "krízovou situáciou".

Podporu Poľsku už vyjadrili viacerí slovenskí i svetoví predstavitelia vrátane premiéra SR a ČR Eduarda Hegera a Petra Fialu či predsedov vlád pobaltských krajín.