Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 22. apríl 2024Meniny má Slavomír
< sekcia Zahraničie

STREĽBA V ŠKOLE PRI HELSINKÁCH: Jedno dieťa zomrelo

Fínski policajti pri základnej škole Viertola vo Vantaa 2. apríla 2024. Foto: TASR/AP

Polícia prijala hlásenie o streľbe o 09.08 h. Neskôr uviedla, že podozrivý a zranení sú všetko deti vo veku 12 rokov.

Ak si želáte, aby počítač prečítal text článku, použite prehrávač nižšie.
00:00 / 00:00
Helsinki 2. apríla (TASR) - Jedno z postrelených detí v škole na okraji Helsínk v utorok zomrelo, ďalšie dve majú vážne zranenia, informovala tamojšia polícia. TASR sa odvoláva na agentúry AP a AFP.

Dvanásťročný chlapec strieľal v utorok ráno z ručnej zbrane v škole v meste Vantaa. Postrelené deti boli v rovnakom veku. Útočníka neskôr zadržala polícia v oblasti Helsínk.

V škole strieľal 12-ročný žiak a zranil tri detiDvanásťročný chlapec strieľal v utorok ráno z ručnej zbrane v škole v meste Vantaa na okraji Helsínk a zranil tri deti, oznámila polícia. Dodala, že útočník je vo väzbe. TASR prevzala informácie z tlačovej agentúry AFP.

Školu vo Vantaa navštevuje okolo 800 žiakov a má 90 zamestnancov. Deti v prvom až deviatom ročníku sú vo veku sedem až 15 rokov.

"Pri streleckom incidente boli zranené deti," uviedla polícia krátko po 10.00 h miestneho času (09.00 h SELČ) s tým, že ranených odviezli do nemocnice. Rodičia žiakov navštevujúcich školu médiám povedali, že k streľbe došlo v triede.

Polícia prijala hlásenie o streľbe o 09.08 h. Neskôr uviedla, že podozrivý a zranení sú všetko deti vo veku 12 rokov. Po streľbe mesto Vantaaa aktivovalo krízový štáb, informovali miestne médiá.

V aktualizovanej správe okolo 11.30 h polícia informovala, že podozrivého zadržala v oblasti Helsínk, správal sa "pokojne" a mal pri sebe strelnú zbraň. Polícia ešte pred zadržaním strelca vyzvala ľudí, aby sa vyhýbali tejto oblasti a zdržiavali sa vo vnútri budov. "Neotvárajte dvere cudzím ľuďom," dodala vtedy vo varovaní.

"Môžem si len predstavovať, akú bolesť a obavy zažívajú v týchto chvíľach mnohí rodičia. Podozrivého sa podarilo chytiť, situáciu rieši polícia," uviedla na sociálnej sieti X ministerka vnútra Mari Rantanenová.