Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 22. jún 2024Meniny má Paulína
< sekcia Zahraničie

Po stredajšom útoku nožom v Londýne obvinili mladíka z vraždy

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Útočníkom z londýnskeho námestia Russell Square je podľa zverejnených údajov Zakaria Bulhan - nórsky občan somálskeho pôvodu, žijúci v danej časti Londýna.

Londýn 6. augusta (TASR) - Britské orgány vzniesli v piatok obvinenia z vraždy a pokusu o vraždu voči 19-ročnému mužovi, ktorý pri stredajšom útoku v Londýne usmrtil nožom americkú turistku a spôsobil zranenia ďalším piatim osobám. Informovala o tom v noci na dnes spravodajská stanica BBC.

Útočníkom z londýnskeho námestia Russell Square je podľa zverejnených údajov Zakaria Bulhan - nórsky občan somálskeho pôvodu, žijúci v danej časti Londýna. Zavraždenú turistku identifikovali ako 64-ročnú Darlene Hortonovú z Tallahassee v americkom štáte Florida.Zranenia pri útoku zo stredajšieho večera utrpeli muž a žena z Austrálie, ako i jeden Američan, Izraelčanka a Brit. Nemenovaný občan Británie zostáva ako jediný v nemocnici, pričom jeho stav je podľa BBC "vážny, ale stabilizovaný".

Londýnska metropolitná polícia oznámila, že Bulhana predvedú dnes pred vyšetrovacieho sudcu v obvode Westminster.

Ďalší prípad útoku nožom hlásil v piatok z lodnýnskeho nákupného centra Westfield, kde utrpel zranenia 20-ročný muž. Polícia, ktorá v tejto súvislosti zatkla dve osoby, vyhlásila, že incident nemá teroristické pozadie, informovala BBC.