Quantcast
< sekcia Zahraničie

Muža, ktorý sa otrávil novičkom, prepustili z nemocnice

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Charlieho Rowleyho prepustili z nemocnice po tom, čo ho spolu s jeho priateľkou Dawn Sturgessovou našli 30. júna v bezvedomí v ich dome v Amesbury.

Londýn 20 júla (TASR) - Muža, ktorý sa v anglickom meste Amesbury otrávil nervovoparalytickou látkou typu novičok, prepustili v piatok z nemocnice. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News.

Charlieho Rowleyho prepustili z nemocnice po tom, čo ho spolu s jeho priateľkou Dawn Sturgessovou našli 30. júna v bezvedomí v ich dome v Amesbury. Sturgessová medzičasom otrave novičkom podľahla.

Podľa britských expertov boli Rowley a Sturgessová otrávení novičkom z rovnakého zdroja, aký bol použitý pri otrave ruského dvojitého agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije. Skripaľovcov našli 4. marca v bezvedomí na lavičke v meste Salisbury ležiacom len niekoľko kilometrov od Amesbury.

Britská vláda z otravy Skripaľovcov obviňuje Rusko. Ich prípad vyvolal diplomatickú vojnu medzi Moskvou a Západom, v rámci ktorej bolo na oboch stranách vyhostených niekoľko desiatok pracovníkov veľvyslanectiev a konzulátov.