< sekcia Zahraničie

Británia oznámila ďalších 209 obetí ochorenia COVID-19

Na snímke nápis "Zostaňte doma" pred nákupnou ulicou v Manchestri 29. marca 2020. Britský premiér Boris Johnson vyzval v liste adresovanom obyvateľom krajiny, aby zostali doma, a upozornil ich na prísnejšie opatrenia, ktoré ešte prídu v boji proti šíreniu nového koronavírusu. Foto: TASR/AP

Nárast v počte úmrtí je nižší ako v sobotu, keď v Británii zaznamenali 259 obetí tohto ochorenia.

Londýn 29. marca (TASR) - Ďalších 209 ľudí zomrelo v Británii na následky ochorenia COVID-19, ktoré spôsobuje koronavírus SARS-CoV-2, informovala v nedeľu agentúra DPA. Celkový počet obetí v krajine je 1228.

Nárast v počte úmrtí je nižší ako v sobotu, keď v Británii zaznamenali 259 obetí tohto ochorenia.

Britské ministerstvo zdravotníctva oznámilo, že v Spojenom kráľovstve je nakazených už 19.522 osôb. Za posledných 24 hodín sa tento počet zvýšil o viac ako 2400 prípadov.

Zástupkyňa hlavného poradcu britskej vlády pre zdravotníctvo Jenny Harriesová v nedeľu povedal, že môže trvať až šesť mesiacov, kým sa život v Spojenom kráľovstve vráti do bežného stavu. Informovala o tom stanica BBC na svojej webovej stránke. Harriesová takisto upozornila, že v období najbližších 1-2 týždňov očakáva nárast počtu úmrtí.

Minister pre miestnu samosprávu Robert Jenrick poskytol v nedeľu podrobnosti o tom, ako sa bude vláda starať o najzraniteľnejších obyvateľov krajiny. Až 1,5 milióna ľudí v Británii, ktorí patria do skupín obyvateľstva najviac ohrozených novým koronavírusom, by malo zostať doma po dobu najmenej 12 týždňov.