< sekcia Zahraničie

Pre hrozbu bombovým útokom v lietadle zadržali Briti dvoch mužov

Ilustračné foto. Foto: TASR

Polícia v grófstve Essex uviedla, že dopravné lietadlo Ryanairu pristálo po tom, čo piloti vyslali riadeniu letovej prevádzky kód znamenajúci ohrozenie bezpečnosti.

Londýn 14. júla (TASR) – Britská polícia zadržala dvoch mužov podozrivých z hrozby bombovým útokom po tom, čo lietadlo spoločnosti Ryanair smerujúce z poľského Krakova do írskej metropoly Dublin muselo v pondelok večer neplánovane pristáť na londýnskom letisku Stansted. Informovala o tom agentúra AP.

Polícia v grófstve Essex uviedla, že dopravné lietadlo Ryanairu pristálo po tom, čo piloti vyslali riadeniu letovej prevádzky kód znamenajúci ohrozenie bezpečnosti. Lietadlo na Stansted eskortovali dve stíhačky britského Kráľovského letectva, ktoré odštartovali z neďalekej vojenskej základne.

V súvislosti s vyhrážkami smerujúcimi k ohrozeniu lietadla „boli zadržaní dvaja muži vo veku vo veku 47 a 26 rokov, ktorí sa v súčasnosti nachádzajú vo väzbe", uvádza sa vo vyhlásení polície v Essexe.

Spoločnosť Ryanair na margo incidentu uviedla, že na jednej z toaliet lietadla sa našiel odkaz, že na jeho palube sa nachádzajú výbušniny. Následná prehliadka však prítomnosť nebezpečných látok na palube stroja nepreukázala.