Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 2. december 2023Meniny má Bibiana
< sekcia Zahraničie

Britská vláda končí s poskytovaním každodenných brífingov k pandémii

Na snímke britský premiér Boris Johson počas tlačovej konferencie vo svojom sídle na Downing Street v Londýne 23. júna 2020. Foto: TASR/AP

Prvý z celkového počtu 92 brífingov vlády sa konal 16. marca.

Londýn 24. júna (TASR) - Britská vláda oznámila, že končí s poskytovaním každodenných tlačových konferencií v súvislosti s pandémiou koronavírusu SARS-CoV-2, informovala v stredu na svojej webovej stránke stanica BBC.

Úrad britského premiéra na Downing Street oznámil, že televízne brífingy bude vláda odteraz dávať len v prípade významných oznámení.

Posledný brífing poskytol v utorok britský premiér Boris Johnson spolu s hlavným poradcom britskej vlády pre zdravotníctvo profesorom Chrisom Whittym a hlavným poradcom vlády v oblasti vedy Patrickom Vallanceom.

Prvý z celkového počtu 92 brífingov vlády sa konal 16. marca a Johnson okrem toho dvakrát prehovoril k obyvateľom krajiny, pripomína BBC.

Johnson na utorňajšej tlačovej konferencii Whittymu a Vallanceovi poďakoval za ich prácu pri poskytovaní informácií verejnosti. Premiér takisto pripomenul, že občania na oficiálnej webovej stránke britskej vlády nájdu všetky informácie, ktoré doteraz tvorili obsah denných brífingov.

Konzervatívny poslanec Tobias Ellwood toto rozhodnutie vlády kritizoval a povedal, že pravidelné televízne brífingy by mali pokračovať až dovtedy, kým v Spojenom kráľovstve pretrváva núdzový stav.

Britská vláda v pondelok oznámila ďalšie uvoľňovanie opatrení zavedených v súvislosti s pandémiou. Kiná, múzeá a galérie v Anglicku sa znovu otvoria 4. júla.