< sekcia Zahraničie

Británia zrušila zákaz letov do egyptského letoviska Šarm aš-Šajch

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Tie boli pozastavené po bombovom atentáte extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) na ruské dopravné lietadlo spred štyroch rokov.

Londýn 22. októbra (TASR) - Britské spoločnosti môžu obnoviť lety do egyptského letoviska Šarm aš-Šajch, pozastavené po bombovom atentáte extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) na ruské dopravné lietadlo spred štyroch rokov. V utorok to oznámila britská vláda, ktorú citovala agentúra AP.

Ministerstvo dopravy uviedlo, že zlepšenie bezpečnostných opatrení na letisku v Šarm aš-Šajchu a úzka spolupráca medzi Spojeným kráľovstvom a Egyptom v oblasti bezpečnosti leteckej dopravy znamenajú, že komerčným leteckým spoločnostiam bude umožnené prevádzkovať linky do tohto letoviska a z neho.

Turistické stredisko Šarm aš-Šajch sa nachádza v južnej časti Sinajského polostrova na pobreží Červeného mora a má medzinárodné letisko.

Šarm aš-Šajch bol pred útokom z novembra 2015 hlavnou dovolenkou destináciou britských turistov, obľubujúcich zájazdy organizované cestovnými kanceláriami. Pri útoku zahynulo všetkých 224 ľudí na palube lietadla a prihlásil sa k nemu Islamský štát.

Cestovná kancelária Tui privítala rozhodnutie britskej vlády a uviedla, že "vzhľadom na dopyt zákazníkov" plánovala znovu zahrnúť do ponuky zájazdy do Šarm aš-Šajchu.