Quantcast
< sekcia Zahraničie

Britská premiérka zagratulovala Meloniovej k úspechu vo voľbách

Britská premiérka Liz Trussová. Foto: TASR/AP

Predsedníčka nacionalistickej a krajne pravicovej strany FdI Meloniová je na dobrej ceste stať sa prvou talianskou premiérkou, pripomenula AFP.

Londýn 27. septembra (TASR) - Britská premiérka Liz Trussová v pondelok zagratulovala Georgii Meloniovej, líderke pravicovej strany Bratia Talianska (FdI), ktorá získala najväčšiu podporu v nedeľňajších parlamentných voľbách v Taliansku. TASR o tom informuje na základe správy agentúry AFP.

"Gratulujem Gerorgii Meloniovej k úspechu jej strany v talianskych voľbách,"
napísala Trussová na sociálnej sieti. Británia a Taliansko sú podľa premiérkiných slov "blízki spojenci" v rôznych oblastiach od "podpory Ukrajiny po riešenie globálnych hospodárskych výziev".

Predsedníčka nacionalistickej a krajne pravicovej strany FdI Meloniová je na dobrej ceste stať sa prvou talianskou premiérkou, pripomenula AFP. V prípade potvrdenia jej víťazstva po sčítaní všetkých hlasov môže mať Taliansko prvého lídra z radov krajnej pravice od čias druhej svetovej vojny.

Meloniová sa ešte pred voľbami zaviazala pokračovať v podpore Ukrajiny. Na túto tému však nemali rovnaký názor jej spojenci z pravicového bloku – líder strany Liga (LSP) Matteo Salvini a predseda strany Vpred Taliansko (FI) Silvio Berlusconi.