Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 24. apríl 2024Meniny má Juraj
< sekcia Zahraničie

Bytový dom v Petrohrade zasiahol zrejme dron, k obetiam nedošlo

Kostra ruky leží na zemi po ťažkých bojoch na frontovej línii v obci Robotyne v Záporožskej oblasti na juhovýchode Ukrajiny v piatok 1. marca 2024. Foto: TASR/AP

Podľa diskutérov na platforme Telegram cieľom dronu mohol byť ropný sklad Ručji, ktorý sa nachádza neďaleko.

Petrohrad 2. marca (TASR) - V bytovom dome v ruskom meste Petrohrad došlo v sobotu ráno k výbuchu. Ako informovali miestne médiá, budovu pred tým pravdepodobne zasiahol dron. Správu o tom priniesla stanica Rádio Sloboda (RFE/RL).

Potvrdil ju aj gubenátor Alexandr Beglov, ktorý v statuse na sociálnych sieťach informoval o výbuchu ako o "incidente", pričom o drone sa nezmienil vôbec.

Dodal len, že k obetiam na životoch nedošlo. Vznikli iba materiálne škody, keď boli čiastočne poškodené zasklenia balkónov dvoch domov. Obyvatelia postihnutých bytov boli evakuovaní, napísal Beglov.

Podľa diskutérov na platforme Telegram cieľom dronu mohol byť ropný sklad Ručji, ktorý sa nachádza neďaleko.

Britská stanica BBC s odvolaním sa na petrohradský web 47news informovala, že v sobotu ráno bol zaznamenaný prelet nie jedného, ale dvoch bezpilotných lietadiel.

Trosky jedného z nich sa hľadajú v blízkosti Piskariovskej triedy v Petrohrade. Po druhom pátrajú v okrese Vsevoložsk v Leningradskej oblasti.

BBC pripomenula, že zariadenia na rafináciu ropy už v minulosti boli terčom útoku dronov pripisovaných Ukrajine.