< sekcia Zahraničie

Bývalý kandidát na prezidenta USA Herman Cain zomrel na koronavírus

Herman Cain, archívna snímka Foto: TASR/AP

Cain mal 29. júna pozitívny test a 1. júla ho hospitalizovali po tom, ako sa uňho objavili závažné príznaky ochorenia COVID-19.

Washington 30. júla (TASR) - Vo veku 74 rokov zomrel vo štvrtok na následky nákazy novým druhom koronavírusu SARS-CoV-2 podnikateľ Herman Cain, ktorý uchádzal o nomináciu Republikánskej strany v amerických prezidentských voľbách v roku 2012. Informovala o tom televízia CNN.

Cain mal 29. júna pozitívny test a 1. júla ho hospitalizovali po tom, ako sa uňho objavili závažné príznaky ochorenia COVID-19.

Cain bol jedným z lídrov iniciatívy Black Voices for Trump, ktorá sa snaží presvedčiť Afroameričanov, aby úradujúcemu prezidentovi Donaldovi Trumpovi pomohla k znovuzvoleniu.

Na verejnosti sa Cain naposledy objavil 20. júna, keď sa zúčastnil na Trumpovom predvolebnom zhromaždení v meste Tulsa v štáte Oklahoma. S prezidentom sa však podľa hovorkyne Trumpovej kampane v Tulse nestretol.

V roku 1986 sa stal Cain šéfom bankrotujúcej siete reštaurácií Godfather's Pizza. Prekonal aj rakovinu hrubého čreva, ktorú mu diagnostikovali v roku 2006, uviedol denník USA Today.

Cain v roku 2011 oznámil, že sa bude uchádzať o republikánsku nomináciu v prezidentských voľbách v roku 2012. Krátko nato však z boja odstúpil, keďže sa objavili obvinenia zo sexuálneho obťažovania a nevery.