Quantcast
< sekcia Zahraničie

Polonahá žena protestovala proti sexuálnemu násiliu vo vojne

Protestujúca s namaľovaným telom na prednej strane s nápisom „Stop Raping Us“ vo farbe ukrajinskej vlajky na premiére filmu „Three Thousand Years of Longing“ na 75. medzinárodnom filmovom festivale v Cannes v južnom Francúzsku. Piatok 20. mája 2022. Foto: TASR/AP

Prsia a brucho mala pomaľované modrou a žltou - farbami ukrajinskej zástavy - sprevádzaných nápisom "PRESTAŇTE NÁS ZNÁSILŇOVAŤ"

Cannes 21. mája (TASR) - Pozornosť na vojnu na Ukrajine upriamila v piatok na medzinárodnom filmovom festivale vo francúzskom meste Cannes polonahá demonštrantka pomaľovaná farbami ukrajinskej zástavy, ktorej sa podarilo nakrátko vbehnúť na červený koberec. Informuje o tom agentúra Reuters.

Neznáma žena vbehla na červený koberec, kde si následne strhla oblečenie a začala kričať. Prsia a brucho mala pomaľované modrou a žltou - farbami ukrajinskej zástavy - sprevádzaných nápisom "PRESTAŇTE NÁS ZNÁSILŇOVAŤ". V nižších partiách vrátane zadku mala vyobrazené otlačky červených, akoby krvavých, rúk.

Rýchlo na seba strhla pozornosť príslušníkov bezpečnostnej stráže, ktorí ju zakryli bundou a z červeného koberca vyviedli.

Reuters uvádza, že prominentní festivaloví hostia sa tvárili zmätene, pričom v pozadí naďalej hrala hudba. Táto krátka protestná akcia sa konala pred svetovou premiérou filmu Tritisíc rokov túžby (Three Thousand Years of Longing) s hviezdnym hereckým obsadením - Tildou Swintonovou a Idrisom Elbom v hlavných úlohách.