< sekcia Zahraničie

Časť USA začne rok 2018 v rekordných mrazoch

Vlna arktického počasia, ktorá zasiahla veľkú časť Spojených štátov, nepoľaví ani v prvý deň roka 2018. Foto: TASR/AP

Výstrahy pred mrazmi sa týkajú aj mesta New York, kde sa v čase tradičného vítania nového roka v uliciach očakáva teplota mínus 12 stupňov Celzia.

Washington 31. decembra (TASR) - Vlna arktického počasia, ktorá zasiahla veľkú časť Spojených štátov, nepoľaví ani v prvý deň roka 2018. Národná meteorologická služba predpovedá v niektorých oblastiach na stredozápade a východnom pobreží rekordne nízke teploty, čo pripisuje prúdeniu chladného vzduchu zo strednej Kanady.

Výstrahy pred mrazmi sa týkajú aj mesta New York, kde sa v čase tradičného vítania nového roka v uliciach očakáva teplota mínus 12 stupňov Celzia. V dôsledku vetra však budú ľudia pociťovať ešte väčší chlad, zatiaľ čo premávku na cestách môže narušiť niekoľkocentimetrová vrstva čerstvého snehu.

Podobné výstrahy budú v Spojených štátoch počas silvestrovskej noci platiť na území, kde žije dokopy 70 miliónov ľudí, informovala agentúra DPA s odvolaním sa na správy televíznej stanice CNN.

Pásmo, kde má v pondelok 1. januára teplota poklesnúť na približne mínus 17 stupňov Celzia, zasahuje smerom na juh až k hraniciam štátu Oklahoma. Na opačnej strane, teda pri hranici s Kanadou, sa očakávajú v nadchádzajúcich dňoch viac ako 30-stupňové mrazy.

Južné štáty Texas a Florida by sa mali podľa Národnej meteorologickej služby zase pripraviť na daždivý príchod nového roka v dôsledku vlny postupujúcej tlakovej níže.