Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 22. jún 2024Meniny má Paulína
< sekcia Zahraničie

Česi zastavili pri slovenských hraniciach dodávku s 33 migrantmi

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Prevádzač je podozrivý z trestného činu organizovania a umožnenia nedovoleného prekročenia štátnej hranice.

Praha 22. septembra (TASR) - Polícia Juhomoravského kraja zastavila pri náhodnej kontrole v okolí mesta Hodonín pri slovenských hraniciach dodávku, v ktorej sa tiesnilo 33 utečencov. Prevádzača na mieste zadržala. Polícia to uviedla vo štvrtok večer na sociálnej sieti X, informuje spravodajkyňa TASR.

"Krátko pred deviatou hodinou zastavili juhomoravskí policajti pri náhodnej kontrole blízko Hodonína pri slovenských hraniciach bielu dodávku. Vnútri sa tiesnilo 33 migrantov, z toho 10 detí," uviedla polícia. Doplnila, že išlo o občanov Sýrie.

"Zaistení migranti budú po uskutočnených neodkladných úkonoch v rámci readmisie ponúknutí na vrátenie späť na Slovensko," dodala česká polícia. Prevádzač je podozrivý z trestného činu organizovania a umožnenia nedovoleného prekročenia štátnej hranice.

V septembri sa podobných prípadov v okolí stalo niekoľko. Jedného prevádzača policajti zadržali po tom, ako im priamo v Hodoníne unikal s dodávkou, v ktorej bolo 27 sýrskych migrantov. Začiatkom mesiaca našli ďalšiu skupinou sýrskych migrantov v blízkosti Prostějova. Ocitli sa tam podľa polície pri ceste zo Slovenska do Nemecka po tom, ako ich prevádzač dostal na aute defekt.

(spravodajkyňa TASR Barbora Vizváryová)