Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 2. apríl 2023Meniny má Zita
< sekcia Zahraničie

Chemičkou pri Litvínove otriasol výbuch, zranenia utrpeli štyria ľudia

Ilustračná snímka. Foto: TASR/HaZZ v Poprade

Výbuch otriasol areálom závodu v Záluží pri Litvínove v stredu večer krátko pred 23.00 h.

Praha 21. júla (TASR) - Štyria ľudia utrpeli zranenia pri výbuchu a následnom požiari, ku ktorému došlo v noci na štvrtok v chemickom závode pri Litvínove na severozápade Čiech. Informoval o tom spravodajský server iDNES.cz.

Výbuch otriasol areálom závodu v Záluží pri Litvínove v stredu večer krátko pred 23.00 h. Na mieste zasahovalo deväť hasičských jednotiek, ktorým sa požiar podarilo dostať pod kontrolu. Výrobnú jednotku, v ktorej došlo k výbuchu, preventívne odstavili.

Štyri zranené osoby, ktoré priamo na mieste ošetrili záchranári, sú aktuálne mimo ohrozenia života. Spoločnosť Orlen Unipetrol, ktorej prevádzka patrí, ubezpečila, že udalosť nemá žiaden vplyv na bezpečnosť ani zdravie obyvateľstva.

Litvínovská radnica však rozoslala sms správy občanom, ktorých týmto spôsobom vyzývala, aby obmedzili vetranie. Presná príčina výbuchu ani rozsah škôd zatiaľ nie je známy, na mieste aj v ranných hodinách operuje podniková hasičská jednotka.

Orlen Unipetrol uviedol, že príčinou lokálnej explózie a následného požiaru bola technická porucha na hydrokrakovacej jednotke. Skupina Orlen Petrol je najväčšou rafinérskou a petrochemickou spoločnosťou v ČR.