< sekcia Zahraničie

Chorvát narazil do auta Maďarov, bol pod vplyvom drog

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Trojčlennú rodinu z maďarského auta značky Škoda vyslobodzovali hasiči z vraku trištvrte hodiny. Do nemocnice ich previezli v kritickom stave.

Budapešť 15. júla (TASR) - Chorvát, ktorý minulý štvrtok (11.7.) narazil na chorvátskej diaľničnej mýtnej bráne pri Varaždíne vo vysokej rýchlosti do osobného auta s maďarským evidenčným číslom, bolo po vplyvom drog a liekov, uviedlo v pondelok internetové vydanie denníka Magyar Hírlap.

Trojčlennú rodinu z maďarského auta značky Škoda vyslobodzovali hasiči z vraku trištvrte hodiny. Do nemocnice ich previezli v kritickom stave. BMW 35-ročného Chorváta do stojaceho vozidla narazilo bez brzdenia; podľa odhadov vodič išiel rýchlosťou 150 km/h.

Škoda, ktorá pred bránou spomalila, po náraze zozadu narazila do betónových zvodidiel a potom do kabíny mýtnej brány, otočila sa okolo svojej osi a narazila do ďalšej kabíny i ďalšieho maďarského auta.

Policajti pri teste na mieste nehody nezistili u chorvátskeho vodiča alkohol, avšak následné laboratórne vyšetrenia krvi a moču už preukázali prítomnosť drog a liekov v jeho organizme. V súčasnosti ešte čakajú kriminalisti na vyjadrenie mobilného operátora, či vodič nepoužíval pred nehodou svoj telefón.


spravodajca TASR Ladislav Vallach