Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. júl 2024Meniny má Kamil
< sekcia Zahraničie

Chorvátsko po výbuchu, pri ktorom zomrelo dieťa z ČR, odložilo manévre

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Pyrotechnici vykonajú dodatočnú kontrolu a odber vzoriek terénu a všetky plánované výcvikové aktivity s ostrou muníciou presunuli na ďalšie obdobie.

Záhreb 24. júna (TASR) - Chorvátske ministerstvo obrany odložilo vojenské cvičenie, ktoré sa malo konať na cvičisku Josipa Markiča pri Knine. Pokračujú tam totiž previerky súvisiace s minulotýždňovým tragickým výbuchom, pri ktorom zahynulo deväťročné dieťa z ČR. Podľa správy HINA informuje TASR.

Cieľom cvičenia, ktoré sa malo konať od pondelka do 27. júna, je zvýšiť bezpečnosť chorvátskej armády aj civilistov. Ozbrojené sily Chorvátskej republiky sa však rozhodli vykonať dodatočnú kontrolu a určiť aktuálny stav zamínovania územia, ktoré slúži ako cieľová oblasť pre ostré streľby.

Pyrotechnici vykonajú dodatočnú kontrolu a odber vzoriek terénu a všetky plánované výcvikové aktivity s ostrou muníciou presunuli na ďalšie obdobie. Zároveň budú nainštalované ďalšie výstražné tabule s upozornením, že ide o nebezpečný priestor a je možné doň vstupovať iba na vlastné nebezpečenstvo.

Chorvátska armáda využíva Vojenské cvičisko Josipa Markiča (známejšie pod názvom "Crvena zemlja", t.j. Červená zem), pričom vojaci po každom cvičení terén vyčistia. Napriek tomu sa však môže stať, že tam niektoré nebezpečné predmety zostanú.

V prípade je obvinený 46-ročný Čech, otec obete. Miestne úrady už oznámili, že prípad postúpia českým vyšetrovateľom.