< sekcia Zahraničie

Čiernohorská polícia zatkla deväť ľudí v prípade útoku na novinárku

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Novinárka Olivera Lakičová, ktorá sa vo svojej investigatívnej práci venovala najmä organizovanému zločinu, utrpela pri útoku strelné poranenie nohy.

Podgorica 19. februára (TASR) - Čiernohorská polícia zadržala deväť osôb podozrivých v prípade streľby na investigatívnu novinárku Oliveru Lakičovú, ku ktorej došlo v máji 2018. S odvolaním sa na utorkové vyhlásenie miestnej polície v Podgorici o tom informovala agentúra AFP.

Ako uviedli predstavitelia polície, deväť zadržaných osôb, časť z ktorých zatkli v zahraničí, je pravdepodobne súčasťou "zločineckej skupiny". Osoby sú podozrivé z toho, že "pripravili" plán útoku a "vážne zranili" Lakičovú.

Novinárka, ktorá sa vo svojej investigatívnej práci venovala najmä organizovanému zločinu, utrpela pri útoku strelné poranenie nohy.

Lakičová je dlhoročnou redaktorkou denníka Vijesti kritizujúceho najmä súčasného čiernohorského prezidenta a bývalého premiéra Mila Djukanoviča.

Obeťou útoku sa novinárka stala už v roku 2012, keď ju fyzicky napadol muž, ktorého polícia neskôr zadržala. Vzhľadom na výhražné odkazy, ktoré Lakičová v súvislosti so svojou prácou dostávala, žila takmer tri roky pod policajnou ochranou.

Ako uviedla AFP, v Čiernej Hore sa od roku 2004 stala terčom podobných útokov viac ako desiatka novinárov.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.