< sekcia Zahraničie

Čína potvrdila najviac nakazených za mesiac, väčšina súvisí s Ruskom

Ilustračná foto. Foto: TASR/AP

Počet nových prípadov nákazy v Číne je najvyšší od 6. marca.

Peking 12. apríla (TASR) - Čína potvrdila v nedeľu 99 nových prípadov nákazy koronavírusom, čo je najviac za vyše mesiaca. Oproti predchádzajúcemu dňu sa počet infikovaných viac než zdvojnásobil, informovala agentúra Reuters.

S výnimkou dvoch ide o prípady nákazy importované zo zahraničia, uviedla čínska Národná zdravotnícka komisia. Nové úmrtia v nedeľu nehlásili.

Počet nových prípadov nákazy v Číne je najvyšší od 6. marca. Rekordne vysoké je aj množstvo importovaných prípadov. Oproti predchádzajúcemu dňu sa skoro zdvojnásobil (na 63) počet nakazených bez symptómov.

Spomedzi 97 nových zavlečených prípadov nákazy až 52 zaznamenali v najľudnatejšom čínskom meste Šanghaj. Až na jeden prípad všetci pricestovali 10. apríla jedným lietadlom z Ruska. Jeden pozitívne testovaný Číňan sa vrátil z Kanady.

S Ruskom súvisí aj ďalších 21 importovaných prípadov, ktoré hlásili z provincie Chej-lung-ťiang ležiacej pri ruských hraniciach. Ide o čínskych občanov, ktorí sa vrátili do vlasti z Ruska.

Čína eviduje celkovo už 82.052 infikovaných, z ktorých 3339 podľahlo ochoreniu vyvolanému novým koronavírusom. V nedeľu zverejnené čísla vychádzajú z údajov zozbieraných 11. apríla.