Quantcast
< sekcia Zahraničie

CNN: Organizátori zrušili druhú prezidentskú debatu v USA

Americký prezident Donald Trump (vpravo) a demokratický prezidentský kandidát, bývalý viceprezident Joe Biden s moderátorom Chrisom Wallaceom (uprostred) zo spravodajskej stanice Fox News počas prvej prezidentskej debaty 29. septembra 2020 v Clevelande, archívne foto. Foto: TASR/AP

Trump však uskutočnenie debaty v inom než osobnom formáte odmietol a navrhoval presunúť tretiu debatu na 29. októbra, s čím však Biden nesúhlasil.

Washington 10. októbra (TASR) - Komisia pre prezidentské debaty (CPD) zrušila v poradí druhú prezidentskú debatu medzi republikánom Donaldom Trumpom a jeho demokratickým vyzývateľom Joeom Bidenom, ktorá sa mala konať 15. októbra. Informovala o tom v piatok miestneho času spravodajská stanica CNN s odvolaním sa na oboznámený zdroj.

"Každý (kandidát) už oznámil alternatívne plány na tento dátum," uviedla CPD vo vyhlásení, z ktorého citovala agentúra AFP. "Je teraz zjavné, že 15. októbra nebude žiadna debata," zdôraznila komisia.

Organizátori debaty, ktorá sa mala uskutočniť budúci štvrtok v Miami, o jej oficiálnom zrušení rozhodli deň po tom, ako oznámili, že sa bude konať virtuálne z dôvodu, že Trump je nakazený novým koronavírusom.

Trump však uskutočnenie debaty v inom než osobnom formáte odmietol a navrhoval presunúť tretiu debatu na 29. októbra, s čím však Biden nesúhlasil.

Druhá a zároveň posledná prezidentská debata sa tak uskutoční 22. októbra v meste Nashville v štáte Tennessee.