< sekcia Zahraničie

Corbyn: V prípade zvolenia chcem zostať premiérom celé obdobie

a archívnej snímke líder britských opozičných labouristov Jeremy Corbyn Foto: TASR/AP

Corbynov poradca v oblasti politiky Andrew Fisher minulý týždeň ohlásil svoje odstúpenie, napísala na svojej webovej stránke stanica BBC.

Londýn 22. septembra (TASR) - Líder opozičných labouristov Jeremy Corbyn v nedeľu povedal, že v prípade, ak jeho strana vyhrá najbližšie parlamentné voľby, zostane na poste premiéra počas celého volebného obdobia. Informovala o tom agentúra AP.

Sedemdesiatročný Corbyn podľa AP vyvrátil špekulácie o tom, že uvažuje o rezignácii. Corbyn v nedeľňajšej publicistickej relácii stanice BBC povedal, že labouristov do najbližších volieb povedie v pozícii lídra.

Na otázku, či v prípade víťazstva zostane vo funkcii premiéra počas celého volebného obdobia, Corbyn odpovedal "samozrejme".

Labouristická strana otvorila v sobotu v Brightone svoju jesennú konferenciu, ktorá sa koná v situácii, keď je tábor labouristov rozdelený.

Úvod konferencie poznamenali snahy o zosadenie Toma Watsona z postu podpredsedu strany, čomu zabránil až samotný Corbyn. Watson a Corbyn sa rozchádzali v názoroch v súvislosti s brexitom, uvádza na svojej webovej stránke denník The Guardian.

Corbynov poradca v oblasti politiky Andrew Fisher minulý týždeň ohlásil svoje odstúpenie, napísala na svojej webovej stránke stanica BBC. Fisher podľa britských médií vyjadril pochybnosti v súvislosti s možným víťazstvom Corbyna v najbližších voľbách.