< sekcia Zahraničie

Počet nakazených koronavírusom sa v Česku zvýšil na 4822

Na snímke východ slnka nad prázdnym Karlovým mostom v českej metropole Prahe 2. apríla 2020. Foto: TASR/AP

Stále platí, že ochoreniu COVID-19 podľahlo v krajine dosiaľ 78 ľudí a 121 pacientov sa uzdravilo.

Praha 7. apríla (TASR) - Celkový počet potvrdených prípadov nákazy novým koronavírusom v Českej republike stúpol k polnoci z pondelka na utorok na 4822. Za posledný deň pribudlo 235 pozitívnych prípadov. Vyplýva to z údajov ministerstva zdravotníctva k utorkovému ránu, informoval spravodajský server iDNES.cz.

Stále platí, že ochoreniu COVID-19 podľahlo v krajine dosiaľ 78 ľudí a 121 pacientov sa uzdravilo.

Počet ľudí, ktorí boli v pondelok otestovaní na prítomnosť koronavírusu, ministerstvo zatiaľ nezverejnilo.

Najviac prípadov ochorenia COVID-19 sa dlhodobo vyskytuje v Prahe, na ktorú pripadá aktuálne 1214 prípadov. Hlavné mesto je najviac zasiahnuté aj podľa prepočtu nakazených novým koronavírusom na množstvo obyvateľov - na každých 100.000 obyvateľov tam pripadá približne 89 osoby s COVID-19.

Druhý najväčší podiel prípadov má Olomoucký kraj, a to 69 na 100.000 obyvateľov.

Česká vláda v pondelok rozhodla, že uvoľní niektoré opatrenia, ktoré nedávno prijala v snahe zastaviť šírenie nového koronavírusu.

Od utorka sa otvárajú vonkajšie športoviská, zberne a výkupy surovín či kompostárne. Od štvrtka sa otvoria hobby markety, stavebniny, železiarstva i predajne a servisy bicyklov. Predajne však budú musieť dodržiavať prísne hygienické opatrenia. Ľudia tiež budú môcť napríklad športovať bez rúška.

Podľa českého ministra zdravotníctva Adama Vojtěcha budú ďalšie prevádzky otvárať postupne, pričom plán vláda predstaví po Veľkej noci.