Quantcast
< sekcia Zahraničie

NEZVESTNÉ DIEVČA: Česká polícia pátra po maloletej z okresu Kolín

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Dievča rodičom uviedlo, že ide ku kamarátke, ale nedošlo tam. Neskôr dievčina povedala, že je s kamarátom a vráti sa v nedeľu.

Praha 28. mája (TASR) - Po 14-ročnom nezvestnom dievčati z okresu Kolín na na východe Stredočeského kraja pátra od piatka večera polícia, píše spravodajský server iDNES.cz s odvolaním sa na informácie policajnej hovorkyne Barbory Schneeweissovej.

Dievča rodičom uviedlo, že ide ku kamarátke, ale nedošlo tam. Neskôr dievčina povedala, že je s kamarátom a vráti sa v nedeľu. Mobilný telefón má nedostupný. Naposledy ju videli v Prahe-Dolných Počerniciach. Polícia sa obrátila na verejnosť, či dievča nevidela.

Štrnásťročná maloletá menom Kristína Kakara je bezproblémová a nikdy v minulosti sa nestalo, že by nebola bývala prišla domov. Rodičia nepoznajú totožnosť kamaráta, s ktorým dievča údajne je. Naposledy bola videná v piatok po 21.00 h v Dolných Počerniciach, približuje iDNES.cz, ktorý zároveň prináša aj podrobný popis nezvestnej osoby a čo mala na sebe a pri sebe.

"Pokiaľ máte akékoľvek informácie o tom, kde by sa dievčina mohla nachádzať alebo ste ju niekde videli, ozvite sa policajtom na linku 158," dodala hovorkyňa českých policajtov.