< sekcia Zahraničie

Polícia našla pesničkára Jaroslava Uhlířa

Na screenshote Zdeňek Svěrák a Jaroslav Uhlíř. Foto: Screenshot youtube.com

J. Uhlíř je najviac známy vďaka pesničkám, ktoré zložil spoločne so Zdenkom Svěrákom.

Praha 1. júna (TASR) - Český skladateľ a pesničkár Jaroslav Uhlíř (74), po ktorom bolo v pondelok dopoludnia vyhlásené policajné pátranie, je v poriadku. Okolo 13.30 h to potvrdila polícia. Uhlíř predtým nedvíhal telefón a nebolo jasné, kde sa nachádza. Informácie priniesol český spravodajský server Novinky.cz.

"Môžem potvrdiť, že sme osobu vo veku 74 rokov, po ktorej sme dopoludnia vyhlásili pátranie, našli v nezranenom stave," uviedla Novinkám.cz hovorkyňa polície Violeta Siřišťová.

O pátraní informovala počas dopoludnia agentúra Aktu.cz. Pražská polícia najprv meno hľadaného neuviedla, ale potvrdila vek muža, po ktorom pátra. Zhodoval sa s Uhlířovým vekom.

Po zverejnení článku potom polícia zaradila Uhlířa do databázy hľadaných osôb.

Podľa informácií Noviniek.cz sa s umelcom ešte v nedeľu rozprával jeho spolupracovník. V pondelok už však Uhlíř nereagoval na telefonáty a nebolo jasné, kde je. Podľa kolegov prechádza zložitejším životným obdobím.

Uhlíř je najviac známy vďaka pesničkám, ktoré zložil spoločne so Zdenkom Svěrákom. Populárny býval aj humoristický televízny program Hitšaráda, ktorý pripravoval s úspešným zabávačom Karlom Šípom. Je tiež mimoriadne plodným autorom filmovej hudby.