< sekcia Zahraničie

V českej Doubici zavraždil bývalý novinár 14-ročnú tínedžerku

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Pre tínedžerku a jej kamarátku, ktorá ušla, sa podľa všetkého stala osudnou láska ku koňom. Zadržaný choval hneď tri kone.

Praha 26. septembra (TASR) - Dejiskom brutálnej vraždy 14-ročnej tínedžerky sa stala v noci na nedeľu chata v severočeskej obci Doubice ležiacej v okolí Děčína na pomedzí Českého Švajčiarska a Lužických hôr. Miesto činu je vzdialené iba asi 400 metrov od objektu, ktorý sa mal pôvodne stať tajným útočiskom mnohonásobného československého a českého Zlatého slávika Karla Gotta.

Spevák však napokon od tohto zámeru odstúpil a rozhodol sa objekt predať, pretože po medializácii sem v organizovaných skupinách smerovali nielen jeho fanúšikovia z ČR, ale aj neďalekého Nemecka.

Dôvodne podozrivým zo zločinu je 35-ročný niekdajší novinár Martin Ch., ktorý býval v inkriminovanej chate a ktorého děčínski policajti zadržali krátko po čine. Zadržaný sa priznal tak k vražde tínedžerky, ako aj k pokusu o vraždu jej o dva roky staršej kamarátky.

Pôvodné informácie, že na mieste činu našla polícia aj ťažko zranenú priateľku zavraždenej, zrejme neboli presné. Ako vyplýva z dnešných informácií TV Nova a internetového vydania denníka Blesk, na toto dievča natrafili vo vzdialenosti asi 10 km od dejiska hrdelného zločinu. Z domu sa jej vraj podarilo ujsť.

Pre tínedžerky sa podľa všetkého stala osudnou láska ku koňom, zadržaný choval hneď tri a dievčatá, ktoré neboli z obce, za ním cestovali a vyrážali s nimi na prechádzky.

Motív činu je však ešte predmetom vyšetrovania.

Polícia iniciovala už uvalenie väzby na muža stíhaného pre trestné činy vraždy a pokusu o vraždu, za ktoré mu hrozí v prípade potvrdenia viny súdom 15-20 rokov väzenia alebo výnimočný trest.